Keith Thurman se vrátil vítězně nad Lopezem!

Po dvou letech neustálých zdravotních problémů se vrátil a i když se jeho vítězství nerodilo snadno, tak Keith Thurman (29-0-0, 22 KO) udělal další velký krok k velkým bitvám a zřejmě i velký krok k zisku ztraceného titulu.

Psal se rok 2015, kdy si Keith Thurman připnul opasek WBA ve welterové váze kolem pasu. Robertu Guerrerovi nedal takřka žádnou šanci. V ten samý rok svůj titul obhájil, když v sedmém dějství ukončil Luise Collaza. V následném roce přeboxoval velkého amerického rivala Shawna Portera, aby v roce 2017 ke svému titulu WBA přidal i ten WBC. Jenže následně se objevili zdravotní komplikace a zranění, které Thurmana zbrzdili. Borec s přezdívkou „One Time“ si vysloužil od fanoušků i posměch, kdy fanoušci jeho přezdívku přepracovali na „Sometime“, tedy „Někdy“.

Jenže rodák z Floridy zbraně nesložil a dnes ze soboty na neděli se vrátil do ringu. Soupeřem mu byl nepříjemný Josesito Lopez (36-8-0, 19 KO), který nepřijel dát kůži zadarmo. V druhém kole se sice americký válečník s mexickými kořeny ocitl na podlaze ringu a vypadalo to na rychlý konec, ale nakonec ukázal obrovské srdce. Dokonce ve čtvrtém a sedmém dějství začal tvrdými údery zasahovat šampiona a doslova jej honil po ringu. Jenže Thurman ukázal přehled, výpady soka si pohlídal a závěrečná kola opět patřili jemu. „ V sedmém kole se mnou otřásl, ale dokázal jsem si ho udržet od těla a dostat se z problémů. Sice jste ještě neviděli to nejlepší z Thurmana, ale pořád to byl výkon světové úrovně.“ – Prozradil borec s přezdívkou „One Time“. Verdiktem 113:113, 117:109 a 115:111 dnes obhájil svůj titul ve welterové váze.