Keith Thurman: Byl bych rád za odvetu s Pacquiaem!

Čtyřicetiletá filipínská legenda, Manny „Pac Man“ Pacquiao (62-7-2, 39 KO), dokázala, že stále má i na mladší bojovníky a sesadila z trůnu WBA, Keitha „One Time“ Thurmana (29-1-0, 22 KO). Třicetiletý Američan zatoužil po odvetě.

Ostřílenému Filipínci se povedl perfektní vstup do souboje, když v prvním dějství dokázal o deset let mladšího soka poslat na zadek. Američan však dokázal divoký začátek souboje ustát a postupně zvyšoval obrátky, byť se mu nepodařilo menším a starším bojovníkem otřást. Vyrovnaný průběh souboje strhl na svou stranu šampion osmi váhových kategorii až v posledních dějstvích, kdy dokázal přidat na aktivitě a od desátého kola ničil rodáka z Floridy.

V desátém dějství dokonce Pacquiao trefil perfektně spodek Thurmana, který si musel vyndat chránič zubů, aby celou situaci vydýchal a to nebyl ani zdaleka konec. Ve dvanáctém kole senátor Filipín ještě více sešlápl plyn a jal se definitivně zdemolovat svého prostořekého soka, to se mu nepovedlo, ovšem konečný bodový verdikt byl na jeho straně. „Vím, že to bylo těsné. Měl navrch, protože mě dokázal poslat k zemi. Měl jsem následně víc tlačit a víc se o své vítězství pobít. Ke konci jsem cítil, že už slábne, ale má ohromné zkušenosti. Můj výkon dnes na Mannyho nestačil, byl lepší, ale určitě bych chtěl odvetu.“ – Prohlásil po duelu zklamaný Thurman.