Kdo podle Wladimira Klitschka bude držet všechny pásy? Bude to Fury, Joshua, nebo Wilder?

Všechny fanoušky na světě zajímá jedna věc. Kdo bude absolutním šampionem těžké váhy? Na toto téma se rozpovídala i ukrajinská legenda a dlouholetý vládce těžké váhy Wladimir „Dr. Steelhammer“ Klitschko (64-5-0, 53 KO).

Aktuálně v těžké váze máme tři adepty na post absolutního krále těžké váhy. Šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho „AJ“ Joshuu (23-1-0, 21 KO), šampiona WBC Tysona „Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO) a padlého šampiona Deontaye „The Bronze Bomber“ Wildera (42-1-1, 41 KO). Samozřejmě nejblíže k absolutnímu vládci nejprestižnější váhové kategorie má britské duo, ale neměli bychom podceňovat ani amerického knockoutéra, jenž svými pěstmi dokáže rozhodovat duely jedním úderem. K tématu se vyjádřil i nejerudovanější muž, kterým není nikdo jiný, než nejdéle vládnoucí šampion a ukrajinská legenda Wladimir Klitschko.

„Doktor Ocelové Kladivo“ měl možnost stát v ringu se všemi třemi borci. Všechny tři obry měl ve svých přípravných kempech. S Joshuou a Furym dokonce svedl ostré bitvy, ve kterých však padl. „Styly dělají souboje a každý z těchto borců je něčím výjimečný. Jsem moc rád, že všechny tyto muže můžu nazývat svými přáteli. Fury porazil Wildera a podle mě by se nyní měl střetnout s Joshuou. Těžká váha zkrátka potřebuje sjednocující souboj. Anthony se mnou hodně spároval i jsme se setkali v ostrém boji. Vím, že ten chlap je schopný získat všechny tituly. Jen trošku váhám, jestli by dokázal zdolat Furyho, ale šance tu je vždy.“ – Myslí si ukrajinský obr.

Wladimir Klitschko vs Tyson Fury

Klitschko se dlouho zdráhal na tuto otázku odpovědět přímo, ale nakonec přeci jen sdělil verdikt. „Cesta ke sjednocujícímu souboji bude ještě trnitá, ale věřím, že jednoho dne se stane Anthony Joshua absolutním šampionem těžké váhy.“ – No každopádně na to si ještě chvilku počkáme. Třicetiletého rodáka z Watfordu nyní čeká povinná obhajoba s Kubratem Pulevem a Tysona Furyho pro změnu čeká trilogie s Deontayem Wilderem. Navíc celou situaci komplikuje šířící se pandemie koronaviru, která ruší jednu akci za druhou. Když všechno půjde dobře, tak na konci tohoto roku, avšak spíš až začátkem toho příštího by jsme měli znát absolutního mistra světa.