Kdo bude uveden do boxerské síně slávy 2021?

Wladimir KlitschkoLetos se kvůli pandemii koronaviru nekonalo tradiční každoroční uvedení tří nových boxerů do mezinárodní síně slávy. Bude se tak konat v červnu. Mezi kandidáty jsou Klitschko, Mayweather a další!

Mezinárodní boxerská síň slávy (IBHOF – International Boxing Hall of Fame) každoročně vybírá z kandidátů tři boxery, kteří budou uvedeny mezi legendy. Letos se kvůli pandemii koronaviru nekonalo tradiční každoroční uvedení a je tak přesunuto na červen roku 2021. A kdo jsou kandidáti?

“Dr. Steelhammer” Wladimir Klitschko (64-5-0, 53 KO) – Bývalý šampión těžké váhy ukončil profesionální kariéru 29. dubna 2017, kdy v ostře sledovaném duelu s britským boxerem Anthony Joshou prohrál v jedenáctém kole technickým knockoutem.

“Money” Floyd Mayweather jr (50-0-0, 27 KO) – Bývalý šampión velterové, super velterové, lehké, super lehké a super pérové váhy ukončil profesionální kariéru fakticky v září 2015, kdy jasně vybodovala krajana Alberta Berta a obhájil tituly WBA a WBC. V srpnu 2017 se ještě vrátil k zápasu s šampiónem UFC, Irem Conorem McGregorem, kterého ukončil v desátém kole.

“She Bee Stingin” Laila Ali (24-0-0, 21 KO) – Bývalá šampiónka super střední váhy ukončila profesionální kariéru již v únoro roku 2007. Tehdy obhajovala pásy WBC a WIBA. Svou soupeřku Gwendolyn O’Neil seřezala hned v úvodním kole.

“S.O.G.” Andre Ward (32-0-0, 16 KO) – Bývalý šampión super střední a polotěžké váhy ukončil profesionální kariéry dvojzápasem s ruským boxerem Sergeyem Kovalevem. Poprvé se utkali v listopadu 2016, kdy si připsal těsné vítězství na body a následně v odvetě v červnu 2017, což je Wardův poslední profesionální duel, Kovaleva ukončil před limitem v osmém kole.

“Brown Sugar” Ann Wolfe (24.1.0, 16 KO) – Bývalá šampiónka super velterové a polotěžké váhy ukončila profesionální kariéru v srpnu 2016, kdy v šesti kolech vybodovala krajanku Lisu Ested.