KBN 8: Szpilka vs Tuiach a Řezníček vs Balski!

Knockout Boxing Night s pořadovým číslem 8 nabídne souboj Artur Szpilka vs Fabio Tuiach ale také velmi zajímavou bitvu českého bijce Vladimíra Řezníčka s polskou čtyřkou Adamem Balskim!

26.10.2019 – Hala Sportowa Zeromskiego 9, Polsko
Těžká váha
Artur Szpilka vs Fabio Tuiach
Polská dvojka „Szpila The Pin“ Artur SZPILKA (22-4-0, 15 KO) a italská trojka Fabio TUIACH (29-6-0, 16 KO) se utkají v desetikolové bitvě.

Devětatřicetiletý italský bojovník Fabio Tuiach (29-6-0, 16 KO) je dalším soupeřem pro polského válečníka Artura Szpilku. Rodákovi z Trieste patří až 223. pozice světového žebříčku a z rodné Itálie vytáhl paty pouze dvakrát.

V roce 2008 se utkal o evropský titul EBU v křížové váze s Marco Huckem, který jej však hladce sfoukl ve dvou kolech. Další šanci na evropský titul, tentokrát WBO a v těžké váze, dostal italský válečník v roce 2015, jenže s Wallischem dopadl do puntíku stejně, jako s Huckem.

To třicetiletý Szpilka je v tomto souboji velkým favoritem, byť v posledním utkání s Dereckem Chisorou obdržel brutální knockout. Rodák z Věličky si je vědom toho, že je to pro něj souboj o všechno.Přece jen prohry s Wilderem, Kownackim a s již zmíněným Chisorou byly před limitem tvrdými knockouty.


Křížová váha
Vladimír Řezníček vs Adam Balski
Česká trojka „Řezňa“ Vladimír ŘEZNÍČEK (9-2-2, 4 KO) a polská neporažená čtyřka Adam BALSKI (13-0-0, 8 KO) se utkají v zápase vypsaném na 6 kol!

Vladimír Řezníček přešel v květnu 2017 pod plzeňský tým Atom Gym a jeho kariéra jde od té doby strmě nahoru. Nejprve 14. května 2017 v Praze vybodoval 3x 60:54 odolného soupeře Jana Hrazdíru, poté 9. června v Plzni porazil na body 78:76 a 2x 79:73 českou legendu Jiřího Svačinu, jenž ukázal, že ani ve 39 letech nepatří do starého železa.

Následně stál v ringu 24. září, kdy vyzval slovenskou amatérskou hvězdu Michala Plesníka. Velmi očekávaný duel skončil jednoznačnou bodovou výhrou 2x 59:55 a 58:56 pro českého borce a potvrdil tak dominanci na české půdě. Na konci roku 2017 se utkal s Drazanem Janjaninem z Bosny a Hercegoviny, kterého v plzeňské hale Tj Lokomotiva jasně přejel na body 3x 60:54.

V loňském roce odboxoval pouze jeden zápas a to o vysněný profesionální český titul ČUBP 23. června v Karlových Varech. Tvrdý a vyrovnaný souboj s neporaženým Vasilem Ducárem (7-0-1, 6 KO) skončil možná až spornou remízou, když v první polovině duelu byl lepší v ringu Řezníček a v druhé polovině Ducár. Rozhodčí Jan Teleki viděl jako vítěze Ducára, Marcel Brzokoupil dal verdikt remízový a Ondřej Holubek viděl vítěze v Řezníčkovi.

Letos 23. března se na domácí plzeňské půdě utkal s Polákem Piotrim Rzymanem, kterého zničil před koncem šestého kola. Nyní má před sebou velmi těžkou výzvu, neporaženého Adama Balskiho.

Adam Balski ještě v profesionálním ringu nepoznal hořkost porážky a dva těžké duely s ruským bijcem Denisem Grachevem a Ukrajincem Sergeyem Radchenkem zvládl na body a získal polský národní titul.