Katie Taylor se stala šampionkou druhé váhové kategorie! Bakole zničil Hernandeze!

Na galavečeru v Manchester Aréně mohla slavit irská válečnice Katie Taylor (15-0-0, 6 KO) zisk mistrovského pásu ve druhé váhové kategorii, když v deseti kolech vybodovala šampionku WBO super lehké váhy Christinu „Medusa“ Linardatou (12-2-0, 6 KO).

Hodně našlapaný galavečer z Manchesteru mohli fanoušci sledovat skrze televizní stanici Sport1. Zde se v rámci těžké váhy objevila i světová sedmatřicítka Martin Bakole Ilunga. Konžský válečník před čtrnácti dny zdemoloval amerického veterána Kevina Johnsona v pěti kolech a nyní si stejně poradil i se světovou pětaosmdesátkou Rodneym Hernandezem (13-9-2, 4 KO). Třicetiletého Mexičana doslova zničil ve dvou dějstvích a připsal si letošní čtvrté vítězství technickým knockoutem. V posledních dnech se hodně mluví o tom, že Afričan dlouhodobě žijící ve Velké Británii posílí i kartu v Saúdské Arábii, kde hlavním chodem bude odveta mezi Joshuou a Ruizem.

Další zápis v historii ženského boxu zaznamenala i irská válečnice Katie Taylor, která se stala šampionkou druhé váhové kategorie, když zdolala držitelku pásu WBO super lehké váhy Christinu Linardatou. Podle mnohých však absolutní vládkyně lehké váhy dostala opět dárek od bodových rozhodčích a je potřeba říci, že rodačka z Bray měla místy opravdu velké problémy s řeckou válečnicí. „Od začátku jsme věděli, že to bude hodně tvrdý souboj. Christina je jedna z nejlepších bojovnic super lehké váhy. Krásně jsem pracovala z vnějšku a bojovala jsem dost chytře na to, abych tento souboj ovládla.“ – Rozpovídala se po souboji třiatřicetiletá Irka.

Ta nakonec opanovala souboj na body v poměru 2x 97-93 a 96-94, ale vzhledem na průběh souboje je toto bodování dost přísné vůči Linardatou. A jaké jsou další plány aktuální šampionky dvou váhových kategorii? „Budu si užívat toto vítězství a další souboje nechám na svém týmu. Momentálně prožívám svůj sen a nemohu se dočkat, až se představím před svými fanoušky v Irsku. Rozhodně bych chtěla odvetu s Persoon a také bych se chtěla utkat s Amandou Serrano.“ – Prozradila Taylor. Každopádně její aura neporazitelné bojovnice hodně utrpěla posledními dvěma těsnými souboji a fanoušci i odborníci nyní Taylorovou vnímají spíše jako protěžovanou hvězdu stáje Matchroom Boxing.