Katie Taylor dostane šanci získat pás vyšší váhové kategorie. 2.11.2019 vyzve Christinu Linardatou!

Aktuální královna a nesporná šampionka lehké váhy, Katie Taylor (14-0-0, 6 KO), dostane 2.11.2019 šanci na zisk titulu WBO o váhovou kategorii výše s Christinou Linardatou (12-1-0, 6 KO).

Jednatřicetiletá řecká boxerka narozená v Dominikánské republice, Christina Linardatou, je aktuální šampionkou WBO v super lehké váze. Šestá bojovnice světového žebříčku získala pás v boji s Kandi Wyatt (8-1-0, 3 KO) a následně jej obhájila proti Deanhe „Silencer“ Hobbs (8-1-0, 5 KO). Nyní před ní stojí životní šance a také hodně těžký oříšek v podobě odhodlané a neporažené Irky, Katie Taylor.

Třiatřicetiletá rodačka z Bray je aktuální nespornou šampionkou lehké váhy. Postupně uzmula pásy ze spárů šampionek Anahi Ester Sanchez, Victorie Noelie Bustos, Rose Volante a Delfine Persoon. Zrovna poslední jmenovaná bojovnice by mohla být společným měřítkem obou sokyň. Belgičanka se totiž střetla jak s irskou královnou, tak řeckou válečnicí a v obou případech šlo o bodovou záležitost. Zatímco Linardatou v roce 2016 pohodlně zdolala na body v poměru 2x 99-90 a 98-91, tak s Taylorovou padla těsně na body v poměru 2×96-94 a 95-95 a podle mnohých měla dokonce vyhrát.

„Bojovala jsem v začátcích kariéry v Manchester Aréně a je skvělé, že se na toto místo vracím. Tato budova hostila několik obrovských nocí a pro mě je nesmírnou ctí, že se mohu stát součástí této tradice. Je to nová výzva v nové váze a to je něco, na co se opravdu těším. Stále cítím, že jsem nedosáhla všeho. Stát se šampionkou dvou váhových kategorií je jeden z mých cílů.“ – Prozradila na tiskové konferenci Taylor. „Mám v plánu opustit Velkou Británii se svým pásem WBO. Pokud k tomu potřebuji knockout Taylor, pak ji knockotuji.“ – Odpověděla sebevědomě Linardatou.