Kat slavného Pacmana padl. Zerafa nečekaně ukončil Horna v devátém kole!

Michael „Pretty Boy“ Zerafa (27-3-0, 16 KO) šokoval domácí publiku, když v australském derby zničil svého krajana a bývalého šampiona welterové váhy Jeffa „The Hornet“ Horna (19-2-1, 13 KO) v devátém dějství.

Jednatřicetiletý bývalý šampion welterové váhy, Jeff Horn, byl v tomto duelu jasným favoritem. Přece jen jde o přemožitele slavného Manny „Pac Man“ Pacquiaa (62-7-2, 39 KO), i když podle mnohých byla filipínská legenda v tomto souboji okradena. Rodák z Brisbane se v minulém roce střetl s fenomenálním Terencem „Bud“ Crawfordem (35-0-0, 26 KO) a byť svoji kůži nedal zadarmo, tak padl v devátém kole technickým knockoutem. Nikdo však nečekal, že by jej mohl stejný osud čekat i o tomto víkendu s Michaelem Zerafou.

Sedmadvacetiletý „Pretty Boy“ vždy v důležitém souboji zklamal. Porazit jej dokázali Arif Magomedov, Peter Quillin i Kell Brook. Stejně tak si s ním měl poradil i držitel pásů WBA Oceania a WBO Oriental. Nestalo se. Zerafa poslal Horna k zemi již v druhém dějství a svoji práci dokončil v kole číslo devět. Nejprve svého staršího krajana poslal tvrdě k zemi a následně spustil obrovskou salvu úderů, kterou musel zastavit až ringový sudí Ferlin Marsh. „Nejsem překvapený.“ – Jásal borec s Melbourne, než zmizel slavit svůj životní triumf. „Jsem trošku zbitý. Dnes jsem nebyl ve své kůži. Cítil jsem se hrozně pomalý.“ – Hlesl smutný Horn.