Karlovy Vary: Šuda, Bytyqi a Sedláčková dominovali!

Bytyqi a SedláčkováMáme za sebou další galavečer pod názvem Box Live. Viděli jsme 11 zápasů, máme dvě mistryně světa a Šuda se rozloučil se sportovní kariérou. Byli jsme svědky krásného galavečeru v grandhotelu Pupp, který byl i organizačně zvládnutý na jedničku. Mikrofony v rozích soupeřů nebo vyhlašování vítězů na profesionální úrovni. Ostatní pořadatelé v Česku by se měli učit. 

Foto: Tomáš Liška
Fabiana Bytyqi vs Halima Vunjabei

100:90 – 99-91 – 99:91

Fabiana Bytyqi vs Halima Vunjabei
Foto: Tomáš Liška

Fabiana nastoupila ke druhé obhajobě juniorské světového pásu WBC a předvedla naprosto dominantní a perfektně technický zvládnutý zápas. Ačkoliv její soupeřka ustála všechny tvrdé ataky české krásky, tak prakticky ničím nepřekvapila a Fabiana zaslouženě slaví vítězství a zisk 6ti bodů do světového ratingu. Aktuálně se nachází na 23. pozici.

Luboš Šuda vs Daniel Vencl
97:92 – 98:94 – 98:92

Luboš Šuda vs Daniel Vencl

Boxerská legenda Luboš Šuda se postavil po čtrnácti letech v profesionálním ringu ke svému poslednímu zápasu mezi šestnácti provazy. Proti sobě měl tvrďáka z Poděbrad Daniela Vencla. Zápas neměl příliš vysoké tempo, ale bylo se rozhodně na co koukat. Šuda se tak po opětovném zisku českého titulu loučí se svou sportovní kariérou.

Lucie Sedláčková vs Pasa Malagic
97:91 – 95:93 – 95:93

Lucie Sedláčková vs Paša Malgič
Foto: Tomáš Liška

Lucka k Evropskému pásu WBO přidala včera i juniorský světový titul WBC, když v tvrdém souboji vybodovala soupeřku z Bosny a Hercegoviny. Česká boxerka ovšem neměla výhru zadarmo a musela se prát až do posledního kola. Díky této výhře máme aktuálně dvě mistryně světa.

Josef Zahradnik vs Oszkar Fiko 
DSQ (5. kolo)

Josef Zahradník vs Oszkar Fiko
Foto: Tomáš Liška

Nehezký a kouskovaný zápas, který nakonec skončil diskvalifikací rumunského soupeře, jenž měl spoustu nečistých úderů a rozhodčí Teleki tak správně zápas ukončil. Zahradní zaslouženě vyhrál, jen škoda, že se nemohl ukázat v plném nasazení.

Sebastian Bytyqi vs Francis Miyeyusho
56:58 – 57:57 – 57:57

Sebastian Bytyqi vs Francis Miyeyusho
Foto: Tomáš Liška

Remíza? Vážně? Největší hvězda tuzemské scény Martin Parlagi, jenž v létě tanzanského boxera knockoutoval odcházel z haly se slovy “tomu se musím jen smát” a nechápal verdikt sudích. A nebyl rozhodně jediný. Tento zápas byl jedinou černou kaňkou na skvěle promotersky zvládnutém galavečeru. 

Tomáš Bezvoda vs Anatoli Hunanyan
58:56 – 58:57 – 58:57

Anatoli Hunanyan vs Tomáš bezvoda
Foto: Tomáš Liška

Zápas, který neměl jasného favorita a to se ukázalo i v zápase. Většinu kol vyhrál velice zkušený a především přesnější znojemský mazák. Tentokrát tvrďák z Arménie tahal za kratší konec a připsal si druhou porážku v řadě. Ačkoliv se Tolja po zápase rozčiloval a s verdiktem nesouhlasil, my se přikláníme tentokrát na stranu rozhodčích.

David Hošek vs Jindřich Velecký
40:36 – 40-36 – 40:36

David Hošek vs Jindřich Velecký
Foto: Tomáš Liška

Zápas, kde boxoval pouze jeden boxer a tím byl Pražák David Hošek. Jindřich Velecký neukázal vůbec nic, snad jen odolnost, že ustál všechny 4 kola. Snadná práce pro Hoška.

Michal Ďurovič vs Lukáš Radič
38:38 – 39:37 – 39:38

Lukáš Radič vs Michal Ďurovič
Foto: Tomáš Liška

Vyrovnaná a tvrdá bitva, která ovšem měla do krásného boxu daleko. Ďurovič si připsal teprve 5. výhru ve 36. zápase. 

Vít Král vs Bronislav Kubín
40:36 – 40-36 – 40:36

Vít Král vs Bronislav Kubín
Foto: Tomáš Liška

Hvězda amatérského boxu Vít Král se postavil ke svému druhému profesionálnímu zápasu a dotáhl svůj výkon do jednoznačného bodového vítězství. Ovšem Broňa ukázal tvrdost a odolnost. Ačkoliv je Kubín o 14 let starší než Král, ukázal, že do starého železa ještě nepatří.

Marco Čalič vs Vojtěch Končitík
TKO 2. kolo

Marco Čalič vs Vojtěch Končitík
Foto: Tomáš Liška

Nejslabší zápas večera, ve kterém si Chorvat Calic pohrál s českým boxerem Končitíkem a ve druhém kole jej vyprovodil technickým knockoutem.

Andrej Sveridov vs Tomáš Kugler
40:35 – 40-35 – 40:36

Andrej Sveridov vs Tomáš Kugler
Foto: Tomáš Liška

Brněnský boxer se letos vrátil po roční pauze mezi šestnáct provazů a stále na výhru čeká. Včera si připsal již třetí porážku v řade. Litevec předvedl dominantní výkon a zaslouženě vyhrál na body.