Karlovy Vary nabídly celkem 5 titulových zápasů a bylo se rozhodně na co koukat!

Šour, Hunanyan, Adámek a Rácz vyhráli na body a mají český titul, Řezníček s Ducárem remizovali! Parlagi smetl odolného Maďara! 

Karlovy Vary a pořádající stáje Qwert Boxing a Atom gym nám ukázali neskutečnou startovku s pěti titulovými zápasy v boxu. Jednalo se o nejlepší boxery z Česka a ze Slovenska.

První z boxerských zápasu nabídl šestikolovou bitvu Martin Parlagi (23-2-1, 13 KO) vs Attila Csereklye (8-14-0, 6 KO). Slovenská hvězda Martin Parlagi, který je aktuálně na 75. místě světa v super pérové váze se do Maďara pustil bez ostychu a Maďara k ničemu nepustil, ten i přes knockdowny stále vstával a ukázal, že je to bojovník. Ve čtvrtém kole však po tvrdém úderu na žebra nemohl pokračovat. Martin si tak připsal povinnou výhru před dalšími velkými duely.

Anatoli Hunanyan (8-3-1, 4 KO) vs Tomáš Bezvoda (6-2-0, 3 KO)
Zápas o český titul ve střední váze
97:95 – 97:93 – 96:94

Oba boxeři se utkali již loni na stejném místě a výhru na body v šesti kolech slavil Tomáš Bezvoda. Nyní přišla odveta v titulovém zápase. Očekával se podobný průběh, jenže Bezvoda po dlouhé zdravotní pauze mimo ring, nenašel to správné tempo a na skvěle připraveného Tolju mírně ztrácel. El Magico tak nepotvrdil roli favorita a Hunanyan se stal českým šampiónem!

Tomáš Adámek (27-16-2, 9 KO) vs Ondřej Budera (6-7-1, 4 KO)
Zápas o český titul v polotěžké váze
99:92 – 97:94 – 98:93

Zde se potvrdili papírové předpoklady. Tomáš Adámek ukázal, že ve 38 letech zdaleka nepatří do starého železa a několikanásobný amatérský mistr republiky měl ve všech ohledech navrch. Budera se sice snažil, ale zkušený Jumbo si vše pohlídal a zaslouženě se stal novým českým šampiónem v polotěžké váze.

Róber Rácz (20-0-0, 18 KO) vs Marek Procházka (8-2-1, 4 KO)
Souboj o český mezinárodní titul v super střední váze
100:88 – 99:89 – 99:90 

V tomto zápase mezi slovenskou jedničkou a českou dvojkou měl jasného favorita i tím byl neporažený slovenský boxer, který během zápasu dokázal dostat Procházku dvakrát do počítání. Ovšem Marek nedal svou kůži zadarmo, předvedl neskutečnou odolnost a svému soupeři poprvé vzal výhru před limitem

Vladimír Řezníček (8-2-2, 3 KO) vs Vasil Ducár (6-0-1, 5 KO)
Souboj o český titul v křížové váze
96:94 – 95:95 – 94:95

Jeden z nejočekávanějších duelů byl jednoznačně souboj tvrdých křížových vah a podle toho zápas přesně vypadal. První polovinu duelu ovládl Řezníček a druhou polovinu Ducár. V 10. kole dokonce dokázal přesně s gongem Ducár tvrdým úderem Řezníčka posadit na zadek. Nakonec se jednalo o velmi těsnou remízu a můžeme se těšit na odvetu.

Pavel Šour (9-1-0, 6 KO) vs Václav Pejsar (12-7-0, 10 KO)
Souboj o český titul v těžké váze
97:92 – 97:95 – 97:93

Hlavním duelem večera byla loňská odveta mezi Pejsarem a Šourem. Nejednalo se o krvavou řežbu jako v prvním zápase, což mělo za následek také zranění ruky Pavla Šoura, který si ji poranil během druhého kola. I tak si Šour zápas s velkým přehledem pohlídal a Pejsara opět porazil a obhájil český titul ČUBP. První zprávy mluvili o zlomenině, což se naštěstí nepotvrdilo.