Kamil Szeremeta dalším soupeřem Gennady Golovkina?

Jeden z nejuznávanějších novinářů světa profesionálního boxu Dan Rafael se rozpovídal o možném souboji mezi polským válečníkem Kamilem Szeremetou (21-0-0, 5 KO) a aktuálním šampionem IBF a IBO Gennady „GGG“ Golovkinem (40-1-1, 35 KO).

Oba válečníci se představili na sobotním galavečeru v Madison Square Garden. Devětadvacetiletý Kamil Szeremeta zde absolvoval velice úspěšný debut na americké půdě, když ve dvou kolech zničil Oscara Cortese (27-5-0, 14 KO). O osm let starší Golovkin se v nejslavnější hale světa natrápil mnohem více, ale i on mohl slavit po dvanácti kolech se Sergiyem Derevyanchenkem (13-2-0, 10 KO) bodové vítězství. Ihned se začalo spekulovat o jejich vzájemném souboji. Proč? Polskému boxerovi totiž patří čtvrtá příčka v žebříčku IBF, které aktuálně vládne hvězdný Kazach a také mu patří dvanáctá pozice světového žebříčku.

Tuto spekulaci potvrzuje i jeden z nejuznávanějších novinářů světa profesionálního boxu, Dan Rafael. Podle něj existuje velká šance, že oba bojovníci změří svoje síly již v následujícím souboji. „Pokud chce Golovkin udržet pás IBF, tak jej bude muset obhajovat. Szeremeta se neobjevil na newyorském galavečeru jen tak. Navíc si připsal hodně rychlé vítězství nad Oscarem Cortezem. Szeremeta se tedy může velice rychle stát povinným vyzývatelem a pro Golovkina to může být soupeř, se kterým bude v ringu vypadat opět jako demoliční mašina.“ – Myslí si expert ESPN.