Kambosos senzačně vybodoval Lopeze a má tři tituly!

Velké překvapení se událo na galavečeru v newyorské Madison Square Garden Theater. George Kambosos vybodoval Teofima Lopeze a získal tituly WBA super, WBO a IBF!

27.11.2021 – Madison Square Garden Theater, New York, USA
Lehká váha
🇦🇺 George Kambosos vs Teofimo Lopez 🇺🇸 
Glenn Feldman 115:112
Frank Lombardi 115:111
Don Trella 113:114

Čtyřiadvacetiletý „The Takeover“ Teofimo Lopez (16-1-0, 12 KO) loni v říjnu šokoval svět, když dokázal celkem s přehledem vybodovat ukrajinskou legendu Vasyla Lomachenka a získal tři tituly světového šampióna a začala se mu předurčovat velká budoucnost.

Dnes v noci nastoupil k první obhajobě titulů a do cesty se mu postavil neporažený australský osmadvacetiletý boxer „Ferocious“ George Kambosos (20-0-0, 10 KO). Lopez vstupoval do zápasu jako jednoznačný favorit, ale v ringu bylo hned jasné, že se o žádnou jednoznačnou bitvu jednat nebude.

Oba boxeři se do sebe pustili hodně aktivně a na konci prvního kola vypustil přesnou pravačku vyzývatel Kambosos a Lopez šel k zemi a ringový Harvey Dock počítal. Lopez se oklepal a bez problému pokračoval.

Poté jsme viděli tvrdou a vyrovnanou bitvu a jeden druhému nedali nic zadarmo. V desátém kole se po parádní výměně dostal po úderu k zemi také Kambosos a Harvey Dock počítal v zápase podruhé.

Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém jeden rozhodčí viděl jako vítěze Teofima Lopeze a dva rozhodčí viděli jako vítěze Geroge Kambosose a ten se tak stává s velkým překvapením nový králem lehké váhy.