Kambosos a Haney mají odváženo!

George Kambosos vs Devin HaneyGeorge Kambosos a Devin Haney mají v Austrálii odváženo a zítra nás bude čekat souboj o nesporného krále lehké váhy. V ringu uvidíme ještě dvě zajímavé titulové bitvy! Video z vážení v článku!

5.6.2022 – Marvel Stadium, Melbourne, Austrálie
Lehká váha
George Kambosos 🇦🇺🆚🇺🇸 Devin Haney

Neporažená australská jednička a světová dvojka „Ferocious“ George KAMBOSOS (20-0-0, 10 KO) a neporažená americká trojka a světová pětka „The Dream“ Devin HANEY (27-0-0, 15 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBA super, WBO, WBC a IBF!

Vážení
George Kambosos: 61 kg
Devin Haney: 61,2 kg

George Kambosos vs Devin Haney

Osmadvacetiletý australský bijec získal tři světové tituly loni v listopadu, když ve velmi vyrovnaném zápase dokázal na body přetlačit Lomachenkového přemožitele Teofima Lopeze 115:112, 115:111 a 113:114. Sjednocující duel tak pro něj bude zároveň první obhajobou světových pásů.

Na druhé straně třiadvacetiletý americký šampión získal světový titul WBC 9. listopadu na galavečeru v Los Angeles, kde jasně vybodoval Alfreda Santiaga z Dominikánské republiky. Pás následně obhájil o rok později vítězstvím nad Kubáncem Yuriorkisem Gamboou. V loňském roce pás obhajoval dvakrát, když nejprve porazil Venezuelana Jorge Linarese a poté krajana Josepha Diaze. Nyní tak pás bude obhajovat počtvrté.

Jason Moloney vs Aston Palicte

O mezinárodní titul WBO a stříbrný pás WBC v bantamové váze se poperou domácí Jason Moloney (23-2-0, 18 KO) a filipínský boxer Aston Palicte (28-4-1, 23 KO). V těžké váze se utkají bývalý světový šampión Lucas Browne (30-3-0, 26 KO) a Novozélanďan Junior Fa (19-1-0, 10 KO). Vítěz získá Australský titul IBF a Oceánský titul organizace WBA.