Julio Cesar Martinez poprvé obhájil titul WBC muší váhy. Harrise zdolal jednoznačně na body!

Aktuální šampion WBC muší váhy Julio Cesar „El Rey“ Martinez (16-1-0, 12 KO) s přehledem vybodoval ve dvanácti kolech neporaženého britského bojovníka a světovou devatenáctku Jay Harrise (17-1-0, 9 KO).

Neuvěřitelnou bitvu v texaském Friscu předvedli dva válečníci Julio Cesar Martinez a Jay Harris. Devětadvacetiletý britský vyzývatel ukázal hodně velkou porci talentu a neuvěřitelnou odvahu. Kdyby totiž pětadvacetiletý mexický šampion neměl bradu ze železa, tak by Harris nejspíše slavil před limitem, ale rodák z Mexico City všem dokázal, že patří na absolutní vrchol muší váhy. Pokud někdy dojde na bitvu Martineze a krále této váhy Koseie Tanaky, tak japonský šampion WBO bude zažívat hodně krušné chvíle. Ale zpět do Texasu.

Zde se totiž odehrávala opravdu strhující bitva, která se začala lámat na stranu šampiona v desátém kole, kdy Mexičan trefil tvrdý úder na spodek. Rodák z Walesu však ukázal hodně velké srdce, když vstal z počítání a ještě se pustil se svým sokem do brutálních výměn. Po dvanácti kolech mohl slavit Martinez první obhajobu svého pásu v poměru 118-109, 116-112 a 115-112. Redakce Proboxing.cz se připojuje k bodování 115-112. „Byla to velmi tvrdá bitva. Neexistuje strach a výmluvy. Tento pás obhájím ještě mnohokrát. Jay je opravdu velice silný bojovník. Už vím, proč byl neporažený, ale toto je můj titul a já ho budu obhajovat kdekoliv na světě.“ – Sdělil po duelu šťastný šampion.