Julian Williams šokoval svět a obral Jarreta Hurda o pásy v super welterové váze!

Julian „J Rock“ Williams (27-1-1, 16 KO) doslova ubil na body šampiona organizací WBA, IBF a IBO v super welterové váze, Jarretta „Swift“ Hurda (23-1-0, 16 KO) a sebral mu jeho tituly i neporazitelnost.

Brutální titulová bitva, která se odehrála ve Virginii, musela fanoušky bavit. Místy je dokonce musela zvedat i ze sedadel. Šampion si užíval domácí atmosféru při nástupu do ringu a vypadal ve skvělé pohodě. Jenže první šok přišel již ve druhém kole, kdy jej Williams poslal k zemi a Hurd mohl být rád, že se tak stalo až na konci kola, protože stát se to uprostřed dějství, tak jej Williams nejspíše ukončil. Ještě ve třetím dějství působil šampion dost otřeseným dojmem a devětadvacetiletý borec s přezdívkou „J Rock“ dominoval. O rok mladší „Swift“ působil obrovsky oproti svému rivalovi. Svojí postavou by se zřejmě neztratil ani v super střední váze, ale síla byla na straně Williamse.

V šestém kole se šampion vydal k velkému nástupu a otočení zápasu. Rozjela se brutální otevřená bitka, kde však ani jeden netahal za delší, či kratší konec. Hurd se tlačil dopředu, Williams kvalitně kontroval a byl to právě on, kdo několikrát dokázal otřást šampionem, ale ukončit jej nedokázal a došlo se k bodovému verdiktu. Williams jistě ovládl první dvě kola. Střed duelu pak patřil Hurdovi, ale konec dějství šel opět jasně za rodákem z Filadelfie, který ustavičně trestal oteklého šampiona. Bodový verdikt zněl jasně. „Alfredo Polanco nabodoval duel 116:111. Robin Taylor a Steve Weisfeld nabodovali duel shodně 115:112. Všichni tři bodový rozhodčí se shodli na vítězi a novém šampionovi super welterové váhy, Julianovi „J Rock“ Williamsovi.“ – Prohlásil spíkr a dojatý nový šampion mohl začít slavit.