Joyce ukončil Stiverna před limitem. Další by měl být Charr!

Joe „Juggernaut“ Joyce (8-0-0, 8 KO) si poradil s bývalým šampionem WBC Bermanem „B.WARE“ Stivernem (25-4-1, 21 KO), když jej dokázal, na galavečeru v Londýně, ukončit technickým knockoutem v kole číslo šest.

Bitva v londýnské O2 Aréně začala pěkně zostra. Oba chasníci se do sebe pustili bez bázně a hany. Třiatřicetiletý Brit od začátku vyvíjel tlak a snažil se rodáka z Haiti tlačit směrem k provazům, kde rozjížděl svoje kombinace. Jenže zkušený Stiverne si vyloženě čekal na chvíle, kdy bude moci vyslat svůj capák a několikrát Joyce v otevřené bitce nachytal. Ke vší smůle čtyřicetiletého veterána, bez výsledku. Jeho síla je už definitivně pryč a s Joycem jeho čisté údery očividně ani neotřásly. I druhé kolo se neslo v duchu otevřené bitky s výměnami. Bohužel ve třetím už „B.WARE“ jednoznačně odpadl. Hned v začátku dějství promáchl svůj pokus o hák a Britova zadní úřadovala. Stivernovi se podlomily kolena a bylo zde počítání, které věštilo konec haitského válečníka.

I rodák z Londýna v pozdějších kolech polevil, a i když stále dominoval, tak to od něj nebyl prvotřídní výkon. Stiverne vydržel až do šestého kola, opřený o provazy, bez aktivity, sloužil mladšímu rivalovi jen jako boxovací pytel. Na to se v šestém kole nemohl již dívat ringový Howard John Foster a po několika čistých úderech raději veterána odmával. „ Čekají nás velké věci. Můj další duel bude o regulérní titul WBA. Potřebuji ještě pár takových duelů, než budu připravený na velké šampiony.“ – Rozpovídal se „Juggernaut“ o svých dalších plánech. Můžeme tak zřejmě počítat, že se ještě v tomto roce střetne s Manulem Charrem, který regulérní titul WBA drží. „ Vysypal jsem do něj všechno, co jsem mohl. Poslouchal jsem kouče, můj roh a dělal vše, co mi řekli. Velký respekt Stivernovi, který je velký šampion. Je odolný a pořád má velké údery, bohužel já jsem na něj byl až příliš velké sousto. „ – Pronesl Joyce po zápase.