Joyce se vrátí v dubnu a chce Usyka!

Britský boxer Joe Joyce se chce vrátit mezi šestnáct provazů v dubnu a jeho cílem číslo jedna je souboj s Ukrajincem Oleksandrem Usykem!

„Juggernaut“ Joy Joyce (12-0-0, 11 KO) dokázal loni v listopadu v ostře sledovaném duelu ukončit před limitem krajana „Dynamite“ Daniela Duboise (15-1-0, 14 KO) a uštědřit mu první porážku profesionální kariéry.

Ačkoliv byl Dubois velkým favoritem zápasu, tak zkušený pětatřicetiletý Joyce vyhrál zápas takticky, když Duboise postupně zdemoloval a v desátém kole donutil pro zranění oka ze zápasu odstoupit.

Joyce nyní drží Evropský titul EBU, mezinárodní titul WBO, stříbrný pás WBC a britské pásy Commonwealth a BBBofC. Britský boxer by se měl vrátit mezi šestnáct provazů a chce Oleksandra Usyka (18-0-0, 13 KO).

„Chceme jít do ringu za deset až dvanáct týdnů. Musíme se domluvit co nejdříve, chtěli bychom mít do čtrnácti dnů jasno, protože nechce zbytečně brzdit Joycovu kariéru. Pokud se do dvou týdnů nedomluvíme s Usykem, budeme se muset porozhlédnout jinde“ řekl manažer šampióna Sam Jones

Pravda však je taková, že pokud Usyk nebude vyžadovat souboj s Joshuou a počká rok na vítěze dvojzápasu, tak zápasu nic bránit nebude a Usyk bude mít šanci vybojovat nad Joycem tituly. Mezi dalšími možnými soupeři jsou zmiňovaní Dereck Chisora (32-10-0, 23 KO) a Tony Yoka (9-0-0, 7 KO)