Joyce se vrací 9. října. Chce Ortize nebo Ruize!

Britský neporažený šampión hledá soupeře pro svůj další zápas. Oslovil už Chisoru a nyní také Ortize a Ruize. Kdo bude jeho další rival za cestou o světový titul?

Pětatřicetiletý „Juggernaut“ Joe Joyce (13-0-0, 12 KO) naposledy boxoval letos v červenci, kdy ve dvanáctikolové bitvě vyzval rodáka z Kamerunu boxujícím pod francouzským pasem, čtyřicetiletého Carlose Takama (39-6-1, 28 KO). Joyce v zápase jasně dominoval a Takama ukončil v šestém kole. Zároveň obhájil Stříbrný pás WBC, Mezinárodní titul WBO a britský titul Commonwealth.

Následně jej organizace WBO jmenovala jako povinného uchazeče o světový titul. Nicméně na tuto příležitost si ještě bude muset delší dobu počkat. Šampión Anthony Joshua se 25. září utká s Oleksandrem Usykem a následně se očekává sjednocující bitva s Tysonem Furym, která má přednost před povinnými obhajobami.

Joyce se plánuje vrátit v sobotu 9. října a stále hledá adekvátního soupeře. Před několika dny oslovil krajana Derecka Chisoru (32-11-0, 23 KO), ale bez výsledku. Nyní skrze sociální sítě zkouší i bývalé světové šampióny – kubánského „King Konga“ Luise Ortze (32-2-0, 27 KO) a mexickou hvězdu Andy Ruize (34-2-0, 22 KO).

Ani jeden z boxerů sice nemá plánovaný oficiálně žádný záznam, ale všichni tři jsou v takové pozici, že nesmí prohrát a Joyce pro každého z nich představuje obrovské riziko, které pravděpodobně ani jeden z nich nebude chtít podstoupit. S kým byste nejraději viděli Joyceho v ringu?