Joyce přišel o Evropský titul EBU, odmítl boxovat s Huckem!

Britský šampión Joe Joyce odmítl povinného vyzývatele za Evropskou organizaci EBU Marco Hucka a byl mu tak odebrán pás. Organizace nyní určí soupeře pro Hucka v následujících dnech.

Jak jsme již psali, neporažený britský šampión “Juggernaut” Joe Joyce (13-0-0, 12 KO) se plánuje vrátit v sobotu 9. října a jeho cíl je trio Dereck Chisora (32-11-0, 23 KO), Luis Ortiz (32-2-0, 27 KO) a Andy Ruiz (34-2-0, 22 KO). To je také důvod, proč nechce ztrácet čas s povinným evropským vyzývatelem Marco Huckem (42-5-1, 28 KO).

Šestatřicetiletý rodák ze Srbska boxující pod německým pasem Marco Huck je oficiálním vyzývatelem za Evropskou organizaci EBU. Naposledy stál v ringu loni v srpnu na německém galavečeru, kde jednoznačně vybodoval 150 kilogramového Dennise Lewandowskiho.

Z důvodu odmítnutí zápasu s Huckem odebrala Evropská organizace Joycemu titul a ten bude tedy boxovat Huck se soupeřem z žebříčku EBU a s největší pravděpodobností to bude osmadvacetiletý neporažený Němec Agit Kabayel (21-0-0, 13 KO), kterému v EBU aktuálně patří čtvrtá příčka.

Jedničkou je Dillian Whyte, ale s ním má Eddie Hearn jiné plány, dvojkou je Oleksandr Usyk, kterého čeká titulová bitva s Anthony Joshuou, třetí je Robert Helenius, kterého čeká odveta s Adamem Kownackim 9. října. No a na čtvrté pozici je právě Agit Kabayel, který nemá aktuálně plánovaný duel. Kabayel stál v ringu naposledy letos v červnu, kdy na body přetlačil jednačtyřicetiletého veterána Kevina Johnsona.