Joshua zpytuje svědomí: Nechal jsem se příliš často trefit a to není dobré v těžké váze!

Britská hvězda těžké váhy, Anthony „AJ“ Joshua (22-1-0, 21 KO), zažil včera brutální šok, když jej v sedmi kolech ukončil první mexický šampion nejtěžší váhové divize, Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-1-0, 22 KO) a připravil jej o trůn i tituly WBA, WBO, IBF a IBO.

„Musím tuto porážku přijmout, jako chlap. Andy Ruiz byl v tomto zápase tím lepším mužem.“ – Rozpovídal se po výprasku bývalý šampion těžké váhy. „Inkasoval jsem příliš úderů a takto zkrátka boxovat nemůžete. V tomto sportu musíte bojovat tak, aby jste hodně rozdali a málo inkasovali. On mě však trefoval často a proto jsem prohrál. Těžká váha je o tvrdých úderech, které lítají všude okolo vás. Stačí pak být nepozorný a můžete prohrát.“ – Ohodnotil své velké chyby devětadvacetiletý rodák z Watfordu.

Jeho brada jej poprvé definitivně zradila, byť se bývalý král těžké váhy neocitl v problémech poprvé. Již v roce 2015 jej poprvé v profesionálním ringu roztančil ostrovní rival, Dillian Whyte, ale svoji práci dokončit nedokázal. O dva roky později jej poprvé k zemi poslal dlouholetý ukrajinský vládce těžké váhy, Wladimir Klitschko. I tentokrát se Joshua dokázal z problému dostat a legendu těžké váhy ukončit před limitem. Naposledy obrovitému Britovi zahráli nohy v září minulého roku, když zabruslil po háku od ruského borce, Alexandera Povetkina.

Co nedokázali bývalý olympijští vítězové, to dokázal oplácaný kluk se Snickerskou v kapse. Ruiz ukázal obrovské srdce válečníka a brutální sílu úderů. „Po těch knockdownech jsem dlouho přicházel k sobě. Myslím si, že po tom třetím kole jsem se vrátil do hry až v šestém dějství. V sedmém dějství mnou Ruiz opět otřásl a poslal k zemi. Rozhodčí to ukončil. Nechci posuzovat, jestli tak učinil příliš předčasně. Je to jeho práce a já respektuji toto rozhodnutí. Musím se s tím naučit žít. Je mi teprve devětadvacet let. Budu boxovat ještě dlouhou dobu a ještě toho hodně dosáhnu. První prohra mě jistě nezlomí.“ – Shrnul svůj nepovedený výkon borec s přezdívkou „AJ“.