Joshua vybodoval Parkera a má tituly WBA, WBO, IBF a IBO!

Brit Anthony Joshua dokázal ve dvanácti kolech jasně vybodovat Novozélanďana Josepha Parkera a potvrdil pozici krále těžké váhy! Parker předvedl nejlepší výkon profesionální kariéry! Galerie!

Máme za sebou velmi očekávanou bitvu v těžké váhy mezi Anthony Joshuou (21-0-0, 20 KO) a Josephem Parkerem (24-1-0, 18 KO), ve které jasně dominoval domácí Joshua, když Parkera jasně vybodoval 119:109 a 2x 118:110 a poprvé v kariéře nevyhrál před limitem. To mu ovšem nemusí vadit, protože potvrdil roli světové jedničky a má v držení pásy WBA super, WBO, IBF a IBO. Nyní mu už chybí pouze pás WBC, který má v držení neporažený Američan Deontay Wilder (40-0-0, 39 KO).

Začátek zápasu nabídl lehkou oťukávanou a oba borci se spíše seznamovali. Tempo postupně sílilo a oba borci ukazovali důslednou obranu a i parádní výpady a kombinace. Především Parker, který byl před zápasem velice podceňovaný ukázal, že do světové špičky rozhodně patří.

Joshua byl ovšem přesnějším a o vítězství nebylo sebemenších pochyb. Zkušený italský arbitr Giuseppe Quartarone zápas také zvládl na jedničku a jednalo se tak jeden z nejlepších zápasů těžké váhy.

Anthony Joshua: „Nejsme stále úplně spokojení. Jsem sice na špičce, ale chci být nesporným šampiónem. Dejte mi Wildera a já ho knockoutuju“. A dodává: „Nechci do Ameriky, chci bojovat tady v Anglii. Zajíma mě Wilder a pokud nechce tak chci Furyho“!

Joseph Parker: „Anthony je skvělý bojovník a člověk“. Sklonil Parker svému přemožiteli poklonu a dodává: „Dnes mě překonal opravdový šampión. Děkuji všem Novozélanďanům a Samoanům. Brzy se vrátím, lepší a silnější“

Eddie Hearn: „Wilder se bojí, zápas nechce. Měl dnes přiletět, ale nepřišel. Kdyby ten zápas opravdu chtěl, byl by zde. Wilder boxuje sice v Americe, ale nemá za sebou takový dav lidí a fanoušků jako my. Nevěřím, že se chce s Anthonym opravdu utkat“.

Bodování
Steve Gray – 118:110 
Steve Weisfeld – 118:110
Ian Scott – 119:109