Joshua vs Usyk pravděpodobně 28. srpna!

Anthony Joshua a Oleksandr Usyk se pravděpodobně střetnou v sobotu 28. srpna na galavečeru ve Velké Británii. Joshua bude obhajovat pás WBA super, WBO, IBF a IBO!

28.8.2021 (Neoficiálně) – Velká Británie
Těžká váha
Anthony Joshua vs Oleksandr Usyk

Britská a světová dvojka „AJ“ Anthony JOSHUA (24-1-0, 22 KO) a neporažená ukrajinská jednička a světová čtyřka Oleksandr USYK (18-0-0, 13 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o tituly WBA super, WBO, IBF a IBO!

Jednatřicetiletý Joshua získal pás IBF už v roce 2016, když ve dvou kolech vyprovodil amerického boxera Charlese Martina. Následně v roce 2017 v ostře sledované sjednocující bitvě ukončil v jedenáctém kole legendárního Wladimira Klitschka získal také pásy WBA super, WBO a IBO.

Pásy následně třikrát obhájil, až přišel červen 2019 a překvapivá prohra s mexickým bijce Andy Ruizem, který Joshuu v sedmém kole ukončil. V odvetě téhož roku Ruizovi porážku vrátil a všechny tituly si vzal zpět.

V prosinci 2020 přišla poslední obhajoba s povinným vyzývatelem za organizaci IBF, bulharskou kobrou Kubratem Pulevem. Vyhrocený zápas nakonec skončil jednoznačným vítězstvím Anthony Joshuy, když Puleva knockoutoval v devátém kole.

Letos měl v Saúdské Arábii konat sjednocující duel s Tysonem Furym, který má v držení světový titul organizace WBC. Vše už bylo domluvené a čekalo se jen na podpis obou aktérů. K tomu nakonec nedošlo, protože soudní arbitráž rozhodlo a o tom, že se Fury bude muset opět střetnou s bývalým šampiónem Deontayem Wilderem a jednání se přerušil.

Manažer Eddie Hearn musel rychle zareagovat a Joshua se nakonec utká s povinným vyzývatelem za organizaci WBO, čtyřiatřicetiletým Oleksandrem Usykem. Ten v červenci 2018 sjednotil všechny tituly v křížové váze a stal se nesporným králem této váhové kategorie. Pásy následně ještě obhájil s britskou hvězdou Tony Bellewem a poté přešel do nejtěžší váhové divize.

V těžké váze debutoval v říjnu 2019, kdy v sedmém kole ukončil Američana Chazze Witherspoona. Ve druhém zápase ho prověřil britský bouřlivák Dereck Chisora. Zápas byl až překvapivě vyrovnaný a Usyk přetlačil Chisoru až na body. Nyní má možnost získat konečně také titul v těžké váze.

Jsme ve fázi řešení podrobností smlouvy. 28. srpna je pro obě strany nejpravděpodobnější datum boje. Jednání pokračují, ale myslím, že si v nejbližších dnech vše odsouhlasíme a bezy bude zápas oficiálně oznámen“. řekl manažer Usyka.