Joshua vs Parker již příští sobotu!

Už se to nezadržitelně blíží. Mega zápas Anthony Joshua vs Joseph Parker o tituly WBA, WBO, IBF a IBO nás čeká již za 9 dní! Kdo pozná poprvé v kariéře prohru? V ringu také Povetkin a Price!

31.3.2018 – Principality Stadium, Cardiff, Anglie
Těžká váha
Anthony Joshua vs Joseph Parker
Neporažená britská a světová jednička “AJ” Anthony JOSHUA (20-0-0, 20 KO) a neporažená novozélandská jednička a světová sedmička Joseph PARKER (24-0-0, 18 KO) se utkají ve 12ti kolové bitvě o tituly WBA super, WBO, IBF a IBO!

Anthony Joshua získal pás IBF 9. dubna 2016, když dokázal ve dvou kolech zničit Charlese Martina. Následovali čtyři další úspěšné obhajoby, kdy postupně před limitem zdemoloval Dominica Breazeale, Erica Molinu, Wladimira Klitschka a naposledy loni 28. října Carlose Takama.

V ostře sledovaném duelu s Wladimirem Klitschkem získal k titulu IBF také pásy WBA super a IBO. Nyní by chtěl přidat do svého držení také pás WBO, který má v držení právě Parker.

Joseph Parker získal pás WBO 10. prosince 2016, když dokázal vybodovat favorizovaného Andy Ruize z Mexika. Následně pás pohodlně obhájil proti neškodnému Razvanovi Cojanu.

Poslední obhajobu měl loni v září, kdy jej vyzval Hughie Fury, bratranec slavnějšího Tysona Furyho. Čekal se vyrovnaný duel, ale Parker dokázal na Furyho domácí půdě jasně dominovat a pás obhájil.

Na stejném galavečeru nás čeká také další skvělý souboj v těžké váze o Interkontinentální titul WBA a mezinárodní titul WBO mezi Alexanderem Povetkinem a Davidem Pricem!

Alexander Povetkin vs David Price
Ruská jednička a světová dvojka “Russian Vityaz” Alexander POVETKIN (33-1-0, 23 KO) a britská sedmička David PRICE (22-4-0, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o Interkontinentální titul WBA a mezinárodní titul WBO!

Alexander Povetkin vs David Price

38 letý Alexander Povetkin se po peripetiích s dopingem loni postavil do dvou duelů, ve kterých dominoval na body. Nejprve 1. července na stadionu v ruských Lužnikách vybodoval 120:109 a 2×120:108 Ukrajince Andriy Rudenka a následně 15. prosince v Jekatěrinburgu vybodoval 120:108, 120:107 a 119:109 rumunskou hvězdu žijící v Německu Christiana Hammera.

Nyní si dělá zálusk na světového šampióna Anthonyho Joshuu a tak se nyní postaví poprvé za svou kariéru na britských ostrovech, aby se utkal s domácím Davidem Pricem a ukázal se domávímu publiku. Doposavad boxoval pouze na galavečerech v Rusku, Německu a jednou ve Finsku, kde v roce 2011 poprvé obhajoval světový titul WBA.
Jedinou porážku na kontě mu připsal legendární Wladimir Klitschko v roce 2013.

34 letý David Price od dvojité porážky s veteránem Tony Thompsonem v roce 2013 neprožívá zrovna velké úspěchy a Erkan teper nebo Christian Hammer mu připravily velký výprasky. Naposledy stál v ringu 2. prosince, když vybodoval 60:54 boxera až ze třetí stovky světového ratingu Kamila Sokolowskiho a výkon to opět nebyl bůh ví jak přesvědčivý.