Joshua vs Breazeale na Sport1!

Anthony Joshua vs Dominic BreazealeTak a je to potvrzené! Velmi prestižní sobotní londýnský galavečer bude v přímém přenosu vysílat sportovní televize Sport1 v HD od 20:00! Můžeme se těšit na čtyři titulové zápasy!

25.6.2016 O2 Aréna Londýn, Velká Británie
Těžká váha
Neporažená světová šestka a britská dvojka „AJ“ Anthony JOSHUA (16-0-0, 16 KO) a světová devatenáctka „Trouble“ Dominic BREAZEALE (17-0-0, 15 KO) se utkají ve 12ti kolové bitvě o titul IBF!Anthony Joshua vs Dominic Breazeale

Anthony Joshua získal 30. května mezinárodní titul WBC, když zničil ve druhém kole Američana Kevina Johnsona. Téhož roku v září svou titulovou sbírku obohatil o pás Britského impéria Commonwealth, když porazil TKO v 1. kole krajana Gary Cornishe.
12. prosince 2015 sestřelil ve velmi sledovaném zápase krajana Dilliana Whyta a získal i britský národní titul BBBofC.
Pás světového šampióna organizace IBF získal teprve 9. dubna, když ve 2. kole knockoutoval Američana Charlese Martina (23-1-1, 21 KO). Nyní má tak před sebou první obhajobu v podobně účastníka Olympijských her v Londýně 2012 Dominicka Breazeale.

Dominick Breazeale zatím stejně jako jeho soupeř nepoznal v profesionálním ringu hořkost porážky. Nutno podotknout, že jeho soupeři nebyli stejných kvalit, jako které měl Anthony Joshua.
Breazeale naposledy boxoval letos 23. ledna, když v tvrdém zápase porazil v pěti kolech veterána Amira Mansoura (22-2-1, 16 KO) a získal tak kontinentální americký titul WBC.

Super střední váha – dvě britské hvězdy proti sobě!
Světová devítka britská čtyřka „Saint George“ George Groves (23-3-0, 18 KO) a světová pětka a britská trojka Martin Murray (33-3-1, 16 KO) se utkají ve 12ti kolové bitvě o mezinárodní titul WBA!George Groves vs Martin Murray

Geroge Groves má před sebou první obhajobu mezinárodního pásu WBA, který získal 9 dubna, když ve 4. kole knockoutoval krajana Davida Brophyho. Oba mají před sebou plno zkušeností s velkými titulovými zápasy, ale hlavní titul nikdy nezískali. Groves má za sebou již 3 titulové duely a Martin Murray 4.
Předpokládá se, že vítěz vyzve na konci roku regulérního šampióna (Super šampion je Gennady Golovkin) Američana Daniela Jacobse.

Super lehká váha – favorit vs outsider!
Britská trojka John Wayne HIBBERT (17-3-0, 11 KO) a italská trojka Andrea SCARPA (19-2-0, 9 KO) se utkají ve 12ti kolové bitvě o stříbrný pás WBC!John Wayne Hibbert vs Andrea Scarpa

Britský šampion a držitel mezinárodního pásu WBC Wayne Hibbert dostal možnost boxovat o pás vicemistra WBC a jako soupeře si vybral Itala Scarpu. Jedná se trochu o překvapení, neboť italský boxer je o více jak sto míst za Britem. Sice má v držení Interkontinentální titul IBF, ale ten získal loni v listopadu nad boxerem až 294. místa světového ratingu Lyesem Chaibim. V tomto zápase je tak jednoznačným favoritem domácí boxer a muž na 25. světové pozici.

Střední váha – boj o Británii!
Britská jednička a světová pětka Chris EUBANK Jr (22-1-0, 17 KO) a neporažená britská pětka Tom DORAN (17-0-0, 7 KO) se utkají ve 12ti kolové bitvě o britský titul BBBofC!Chris Eubank jr vs Tom Doran

Pro Chrise Eubanka jde o obhajobu britského pásu a jde o takový předzápas, než bude na podzim bojovat opět o titul WBA. Sám vlastní prozatímní titul této organizace, ale ten nebude v tomto zápase ve hře. Proti sobě bude mít neporaženého držitele mezinárodního pásu WBC a tak se můžeme těšit na pořádnou bitvu, na jejímž konci bude britský šampión.