Joshua s Pulevem mají na jednání čas do konce ledna. Usyk se s Chisorou neutká!

Během víkendu se na povrch dostaly hodně zajímavé informace o dění v těžké váze. Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) má čas do konce ledna na to, aby se domluvil s povinným vyzývatelem Kubratem „Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO). Usyk se zřejmě o uvolněný pás neutká s Chisorou.

Podle zástupců federace IBF má aktuální král těžké váhy a šampion WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua čas do konce ledna, aby se domluvil se svým povinným vyzývatelem Kubratem Pulevem. Třicetiletý Brit se však stále může rozhodnout pro obhajobu s povinným vyzývatelem skrze WBO Oleksandrem Usykem (17-0-0, 14 KO). „Momentálně probíhají jednání se všemi zúčastněnými stranami. Čekáme na vyjádření IBF, která je chronologicky první v pořadí, ovšem stále je možné cokoliv. Je zde také možnost střetu Usyka s Chisorou o dočasný pás WBO.“ – Prozradil šéf stáje Matchroom Boxing, Eddie Hearn. S největší pravděpodobností se rodák z Watfordu utká s bulharským veteránem v květnu a uvolní titul WBO, o který si to však nerozdá hvězdný Ukrajinec s Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO), nýbrž s Josephem Parkerem (26-2-0, 20 KO).

Což ostatně potvrdil i zástupce aktuální jedničky WBO Aleksandr Krasiuk. „Chisora nemůže bojovat o titul. Pokud se ukáže, že pás WBO je skutečně volný, pak na něj bude mít největší právo Oleksandr s Josephem Parkerem.“ – Prozradil ukrajinský manažer. Vypadá to tedy, že britský výtržník nakonec ostrouhá, protože je až devítkou zmíněného žebříčku WBO. Naopak novozélandský válečník je dvojkou. Jenže situace je zamotaná více, než se zdá. Hearn totiž plánuje souboj mezi Chisorou a Usykem na 28.3.2020 na britskou půdu. Parker by se měl vrátit do akce 29.2.2020 na galavečeru v Texasu. Je tedy otázkou, jestli se ještě vše na poslední chvíli změní, nebo Hearn opět vymyslí nějakou kulišárnu.