Joshua poslal vzkaz Furymu: Jestli chceš říkat, že jsi král těžké váhy, tak musíš bojovat se mnou!

Aktuální šampion WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) veřejně vyzval svého krajana a šampiona WBC Tysona „The Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO).

Nedávno uznávaný portál Boxrec.com překopal svoje žebříčky a aktuálního šampiona WBC Tysona Furyho posunul na pozici krále těžké váhy. Naopak šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho Joshuu šoupnul až na třetí místo. To se samozřejmě třicetiletému Britovi nelíbí a okamžitě poslal vzkaz svému krajanovi. „Přijmi souboj se mnou. Pokud chceš říkat, že jsi jedničkou naší váhy, pak si to budeš muset rozdat se mnou. To já mám zbytek pásů těžké váhy, takže náš duel dává smysl.“ – Rozpovídal se rodák z Watfordu, který tak reagoval na slova Furyho, jenž řekl, že Joshua pouze drží jeho pásy, které po souboji s Wladimirem Klitschkem uvolnil.

„To já jsem držitel čtyř světových pásů. Ty jsi jen šampionem WBC. Co se stane pokud se utkáme v jednom ringu? V těžké váze bude rázem jen jeden dominantní šampion. Nesporný král těžké váhy se všemi pásy. Pokud chci dokázat, že jsem nejlepší, tak musím bojovat s Tysonem Furym. Pokud on chce dokázat, že je nejlepším, pak musí bojovat s Anthonym Joshuou. Je to snadné.“ – Pokračoval ve vyprávění dvojnásobný šampion. Ovšem oba borci již mají naplánované zcela jiné duely. Fury musí dodržet smlouvu a setkat se v trilogii s Deontayem Wilderem. Joshua naopak musí hájit své pásy proti povinnému vyzývateli skrze IBF Kubratu Pulevovi. I na to má britský šampion odpověď.

„Bylo by skvělé říct Pulevovi, že musí ustoupit stranou. To samé by se řeklo Wilderovi. Hold máme momentálně větší rybu v rybníku, než je on. Může si užívat alabamské kuře, zatímco my budeme trhat rekordy ve Velké Británii. K tomuto souboji zkrátka musí dojít, protože je ideální čas.“ – Dokončil své vyprávění Joshua. Ovšem je nad slunce jasné, že ani Wilder a ani Pulev neustoupí od životní šance, což ostatně potvrdil i šéf stáje Top Rank Boxing Bob Arum, který zastupuje Furyho i bulharského veterána.