Joshua není ušetřen povinných obhajob. Čeká na něj Usyk i Pulev a odvetu chce i Ruiz!

Tak staronový král těžké váhy Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) nebude nakonec ušetřen nátlaku federací WBO a IBF. V obou případech má totiž nařízenou okamžitou povinnou obhajobu a tudíž bude muset jeden pás uvolnit.

Tituly WBA, WBO, IBF a IBO říkají od včerejší noci opět pane třicetileté britské hvězdě Anthonymu Joshuovi, který v hodně nudné odvetě zdolal na body Andyho „Destroyer“ Ruize Jr. (33-2-0, 22 KO) v poměru 2x 118-110 a 119-109. Jenže již nyní je jasné, že jeden z pásů rozhodně nebude držet dlouho, jelikož ani organizace WBO a ani federace IBF nechtějí s povinnou obhajobou počkat. IBF již dlouho dopředu avizovala, že souboj s Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO) musí proběhnout do 31.5.2020. WBO včera přišla s tím, že Joshua má pouze 180 dní na to, aby se utkal s povinným vyzývatelem Oleksandrem Usykem (17-0-0, 13 KO)

Je tedy více než pravděpodobné, že Joshua uvolní pás organizace WBO, o který si to nakonec rozdají další dva chráněnci Matchroom Boxing, potažmo Eddieho Hearna, Oleksandr Usyk a Dereck „WAR“ Chisora (32-9-0, 23 KO). Joshua si pak udrží pásy WBA a IBO s tím, že v rámci května zřejmě bude obhajovat pás IBF proti bulharskému veteránovi a následně si koncem roku střihne sjednocující duel s vítězem duelu Chisora-Usyk. O svoji šanci se přihlásil i poražený včerejší noci, jenž tak trošku zpytoval svědomí na tiskové konferenci po duelu. „Vážil jsem až příliš mnoho. Myslel jsem si, že tříměsíční párty se na mé formě tolik neprojeví, ale projevila. Mohl jsem trénovat tvrději a měl jsem více poslouchat své trenéry. Pak bych možná neměl takovou váhu.“ – Hlásil Ruiz, který se ke třetímu zápasu dostane nejdříve v roce 2021 a nebo zkrátka nikdy.