Joshua chce odvetu v Cardiffu, Ruiz v Mexiku a do hry se vložila i Saúdská Arábie!

Kde se nakonec uskuteční odveta mezi aktuálním šampionem WBA, WBO, IBF a IBO, Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO) a britskou hvězdou, Anthonym „AJ“ Joshou (22-1-0, 21 KO)?

Neustále tahanice o to, kde proběhne odveta mezi britskou hvězdou a mexicko-americkým „Destroyerem“ pořád nemají konec. Britský tým okolo Anthonyho Joshuy by chtěl odvetu dotáhnout na horkou britskou půdu. Výhoda domácího prostředí je nezpochybnitelná a devětadvacetiletý rodák z Watfordu na domácí půdě ještě nikdy neprohrál. Ovšem sotva vytáhl paty z rodné hroudy a snažil se dobýt americký trh, tak jej čekalo nepříjemné překvapení v podobě předčasné prohry s Andym Ruizem. Tohoto si je pro změnu vědom stejně starý Američan s mexickými kořeny a proto se neustále snaží dostat odvetu na zámořský kontinent, ale nejlépe do Mexika. Pak jsou zde i třetí strany, jako například movití investoři ze Saúdské Arábie, kteří jsou ochotni investovat velký balík peněz a získat tento souboj na svoji půdu.

„Ruiz má určitě právo říci něco k odvetě, ale konečné rozhodnutí není na něm. Mohu s ním podruhé bojovat na americké půdě, nemám s tím žádný problém, ale chci své opasky opět získat na domácí půdě. Britští fanoušci za mnou vždy stáli a já jim to chci nyní oplatit. Cardiff je ideálním místem pro tento souboj.“ – Rozpovídal se bývalý šampion těžké váhy a pokud si „AJ“ přeje odvetu v Cardiffu, pak věřte tomu, že Eddie Hearn udělá vše pro to, aby se zde odveta uskutečnila. „Ovšem ve výsledku je jedno kde to bude, protože bych mu nakopal zadek i v Tijuaně.“ – Doplnil svá slova Joshua. Toho se samozřejmě chytl jeho rival. „AJ tvrdí, že by mi nakopal zadek v Tijuaně? Nechte ho to dokázat. Udělejme to v Mexiku. Nezapomeň, že jsi nedávno cestoval do USA, protože jsi k tomu měl velký důvod. Chtěl jsi prorazit na tamní trh. Bohužel to pro tebe nebyla dobrá volba.“ – Kontroval aktuální král těžké váhy.

Je tedy zřejmé, že oba bojovníci si stojí za svými návrhy, ale rozhodující slovo bude mít stáj Matchroom Boxing v čele s Eddiem Hearnem a Anthonym Joshou. Ovšem do celého jednání se vložili i movití investoři ze Saúdské Arábie, kteří jsou ochotni vyplatit velký balík peněz oběma stranám. Vždyť v loňském roce hostil Jeddah finále boxerské ligy mistrů WBSS. Letos se zde představil i Amir Khan, či Hughie Fury a oba inkasovali nemalé peníze. Přesvědčí velká odměna obě strany? Dojde tedy ke kompromisu na neutrální půdě? To se snad brzy dozvíme, protože již by měl být nejvyšší čas, aby se odveta ohlásila.