Joshua Buatsi získal titul BBBofC. Lawrence Okolie svůj pás obhájil!

Šestadvacetiletý britský talent Lawrence „The Sauce“ Okolie (12-0-0, 9 KO) obhájil včera svůj titul BBBofC v křížové váze. Jeho o tři měsíce mladší vrstevník Joshua „JB“ Buatsi (10-0-0, 8 KO) tento titul získal v polotěžké váze.

Oba šestadvacetiletí bijci jsou nadějemi britského boxu. Lawrence Okolie je aktuální světovou sedmnáctkou křížové váhy a britskou jedničkou. V držení má aktuálně titul BBBofC, titul British Empire a ten nejcennější WBA Continental, který jej možná dostane do bitvy s Denisem Lebeděv o uvolněný titul WBA, ale to už předbíháme. Vraťme se ještě ke včerejší noci, kdy borec s přezdívkou „The Sauce“, zdemoloval krajana Wadiho Camacha ve čtvrtém dějství. Přitom to vypadlo, že konec nastane již v prvním kole. Okolie hned v úvodu otřásl Camachem levým hákem. Ve druhém ještě zvýšil tempo a několikrát trefil krásnou, protaženou zadní, která také rodákem z Barcelony otřásla. Konec přišel až ve čtvrtém dějství. Třiatřicetiletý Camacho se napřed poroučel k zemi, aby jej o pár sekund později odmával ringový Mark Lyson na provazech. Okolie tak mohl úspěšně oslavit svoji první obhajobu pásu BBBofC.

O kolo rychleji zvládl svůj zápas i ghanský rodák z Accry, který reprezentuje Velkou Británii, Joshua „JB“ Buatsi. Aktuální světová osmnáctka světového žebříčku polotěžké váhy a britská dvojka se poprvé utkala o titul BBBofC, jenž uvolnil Callum Johnson. První kolo bylo ze strany Buatsiho velice uvolněné, ovšem ve druhém už zapnul svůj pomyslný motor a bylo zle. Ve třetím se už Conroy poprvé ocitl na podlaze ringu a o pár sekund později jej ringový Phil Edwards zkušeně odmával. Buatsi však nečinil v ringu velká prohlášení a skromně řekl, že jej čeká ještě dlouhá cesta. Následně si řekl o místo na kartě Joshua vs. Miller a zmizel v útrobách Copper Box Arény.