Joshua: Boj s Usykem je pravděpodobnější!

Šampión těžké váhy Anthony Joshua přišel se zajímavým tvrzením. Myslí si, že je pravděpodobnější zápas s Usykem než sjednocující zápas s krajanem Tysonem Furym!

Anthony Joshua (23-1-0, 21 KO) má před sebou obhajobu titulů WBA super, WBO, IBF a IBO. 12. prosince ho vyzvě bulharská Kobra Kubrat Pulev (28-1-0, 14 KO).

Plán na příští rok, alespoň dle promotéra Eddie Hearna je takový, že by měl dojít k dvojzápasu s šampiónem WBC Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO). Ale je tady také Ukrajinský šampión Oleksandr Usyk (18-0-0, 13 KO), jenž je povinným vyzyvatelem za organizaci WBO.

„Fury je velký talent a skvělý boxer, ale opravdu nevím, jakým směrem jít, jestli s Furym nebo Usykem. Fury sice oznámil, že se semnou utká, ale smlouvy nejsou podepsaný, jsou to jen slova. S Usykem je vše jednoduší. Je to upřímný člověk, říká věci tak jak jsou, pokud řekl, že se utká s Chisorou, tak to tak i bylo. Nevím co se stane příští rok, ale můj souboj s Usykem se zdá být pravděpodobnější. On je jedničkou WBO, zápas chce a já vím, že svůj názor měnit nebude. Ale jsem připraven na obě varianty“. řekl britský šampión