Josh Warrington zdolal Sofianeho Takouchta a obhájil pás IBF v pérové váze!

Josh „The Leeds Warrior“ Warrington (30-0-0, 7 KO) dokázal potřetí obhájit titul IBF v pérové váze, když ve dvou kolech zdemoloval Sofianeho „Baby Face“ Takouchta (35-4-1, 13 KO).

Na sobotním galavečeru v Leedsu se do ringu vrátil domácí miláček a neporažený šampion organizace IBF v pérové váze Josh Warrington. Pro osmadvacetiletého Brita to byl druhý souboj v tomto roce. V prvním souboji letošního roku velice těsně vybodoval krajana Kida Galahada (26-1-0, 15 KO) v poměru 2x 116-112 a 113-115 a nyní se před něj postavila čtyřka žebříčku IBF Sofiane Takoucht. Třiatřicetiletý Francouz nepoznal v profesionální kariéře porážku před limitem, ale to se v sobotní noci rychle změnilo.

Warrington začal souboj bez jakéhokoliv ostychu a hned v úvodním kole několikrát nachytal Takouchta tvrdými údery. Šampion skvěle pracoval přední rukou, ke které přidával tvrdý úder ze zadní, avšak nejmocnější zbraní byly brutální háky Brita. Francouzský válečník dokázal první dějství ustát, ale ve druhém už to byla jednoznačná demolice. V polovině kola totiž Warrington poprvé přesně našel bradu svého soupeře tvrdou zadní a Takoucht šel poprvé k zemi. O pár vteřin se situace opakovala a Francouz opět ochutnal podlahu ringu. Ukázal sice srdce šampiona a vždy vstal, ale pouze oddaloval svůj konec. Ten přišel v následném útoku Warringtona, který rozjel zběsilou kombinací háků, jenž pravidelně nacházely soupeřovu hlavu. Ringový sudí Robert Williams neměl na výběr a mezi oba borce musel skočit a duel ukončit. Domácí šampion tedy mohl začít slavit třetí obhajobu svého pásu.