Josh Taylor se stal nesporným králem super lehké váhy!

Las Vegas v noci nabídlo sjednocující bitvu super lehké váhy. Střet neporažených šampiónů ovládl na body Brit Josh Taylor, který dokázal Američana Jose Carlose Ramireze poslat dvakrát k zemi! Video v článku!

22.5.2021 – The Bubble, Las Vegas, USA
Super lehká váha
Josh Taylor vs Jose Carlos Ramirez

Tim Cheatham 114:112
Dave Moretti 114:112
Steve Weisfeld 114:112

Osmadvacetiletý Jose Carlos Ramirez (26-1-0, 17 KO) naposledy boxoval loni v srpnu, když ve vyrovnaném souboji dokázal vybodovat 116:112, 115:113 a 114:114 ukrajinskou jedničku Viktora Postola a obhájil tituly WBC a WBO.

Třicetiletý Josh Taylor (18-0-0, 13 KO) stál naposledy mezi šestnácti provazy loni v září, kdy v prvním kole knockoutoval do té doby neporaženého Thajce Apinuna Khongsonga a obhájil oba tituly WBA super a IBF.

Dnes v noci tak tak šli oba neporažení šampióni vstříc sjednocujícímu duelu a každý si do ringu přinesl dva pásy. Zápas nabídl naprosto vyrovnanou a krásnou bitvu, kterou rozhodli dva důležité momenty.

V šestém kole vypustil Taylor tvrdou levačku na bradu a Ramirez šel do prvního počítání. Hned v následujícím kole přišel přesný zvedák a Ramirez se skácel k zemi podruhé. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém britský boxer vyhrál u všech rozhodčích o dva body a knockdowny z šestého a sedmého kola tak rozhodli zápas.

„The Tartan Tornado“ Josh Taylor se tak stal nesporným králem super lehké váhy a má v držení všechny čtyři prestižní tituly WBA super, WBO, WBC a IBF. Zároveň získal také pás Ring Magazine.

„Myslel jsem, že bodový rozdíl měl být větší, už před zápasem jsem nebyl příliš spokojený s výběrem bodových. Ale nebudu brečet, důležité je, že se to povedlo a že jsem vyhrál“. řekl Taylor bezprostředně po zápase