Joseph Parker zdemoloval Shawndella Terella Winterse v pěti kolech!

Bývalý šampion WBO a aktuální světová třináctka těžké váhy Joseph Parker (27-2-0, 21 KO) si velice snadno poradil se světovou sedmačtyřicítkou Shawndellem Terellem Wintersem (13-3-0, 12 KO).

Velice snadnou práci měl o uplynulé noci v texaském Friscu bývalý šampion těžké váhy Joseph Parker. Osmadvacetiletý Novozélanďan přišel do souboje s o jedenáct let starším Američanem Shawndellem Terellem Wintersem s váhou 111,2 kilogramů, což je jeho nejvyšší váha od roku 2017, kdy v souboji s Razvanem Cojanu vážil 111,5 kilogramů. Jeho soupeř pro tento souboj navážil 94.3 kilogramů a tak váhová převaha byla zcela jasná. Bývalý světový šampion držel od začátku duelu střed ringu odkud zkušeně kontroloval situaci jabem, který postupně střídal na tělo a hlavu soupeře.

Winters se snažil průběh duelu několikrát zvrátit a dokonce našel bradu Parkera, ale otřást jím ani jednou nedokázal. Naopak aktuální novozélandská jednička těžké váhy ve třetím kole skvěle protáhla úder za zadní ruky a americký veterán se poprvé poroučel na podlahu ringu. Podobná situace se opakovala také v pátém dějství, kdy Winters propadl ve svém útočném výpadu, což Parker potrestal opět zadní rukou a následná kombinace dílo zkázy dokončila. Americká jedenáctka těžké váhy se dokázala ještě postavit na nohy, ale ringový sudí Rosario Solis správně vyhodnotil situaci a duel ukončil. Rodák z Aucklandu si tedy připsal důležité vítězství před limitem a po osmi měsících je konečně zpět. Doufejme tedy, že jej uvidíme brzy zpět v ringu s nějakým kvalitnějším soupeřem.