Joseph Parker: Věřím, že bych dokázal porazit Dilliana Whyta! Jsem připravený na odvetu!

Bývalý světový šampion a aktuální dvanáctka těžké váhy Joseph Parker (27-2-0, 21 KO) hodně touží po odvetě s prozatímním šampionem WBC a světovou sedmičkou Dillianem „The Body Snatcher“ Whytem (27-1-0, 18 KO).

Oba chasníci se potkali v červenci roku 2018, kdy své síly změřili v londýnské O2 Aréně. Vítězně z tohoto duelu vyšel Dillian Whyte, který jako první dokázal Josepha Parkera poslat k zemi a nakonec duel ovládl na body v poměru 113-112, 115-110 a 114-111. Jenže v posledním kole zvládl novozélandský válečník připravit svému britskému soupeři opravdu těžké chvíle a nakonec jej poslal i k zemi. Právě toto kolo dodává důvěru bývalému světovému šampionovi, že by v odvetě dokázal zdolat aktuálního držitele prozatímního pásu WBC. „Náš první souboj byl skvělý a vyhrál ten lepší muž, ale já věřím, že ho dokážu porazit. Vím, že Dillian hrozně touží po tom, aby se stal mistrem světa, ale jestli s ním nikdo nechce bojovat, tak já jsem k dispozici. Jsem připravený na naši odvetu.“ – Prozradil pro BBC Sport osmadvacetiletý rodák z Aucklandu.

O čtyři roky starší rodák z Jamajky, jenž hájí britské barvy, však o odvetě nechce slyšet. „Od našeho prvního souboje nikoho neporazil. Winters? Kdo to je? Kdyby místo toho šaškování na internetu raději trénoval a chystal se bojovat s někým kvalitním. Třeba Dereckem Chisorou, nebo Oscarem Rivasem, které jsem porazil. Dokud držel pás WBO, tak o souboji se mnou nechtěl ani slyšet, tak proč bych s ním měl nyní bojovat já? Když by na tu odvetu došlo, tak bych ho stejně knockoutoval. Do prvního střetu jsem šel se zlomenou rukou a přesto jsem ho poslal k zemi. Jak by to asi dopadlo, když bych byl úplně zdravý? Upřímně, Parker je zbabělec, který chce jen druhé šance. Mohl porazit Joshuu, ale bojoval, jako sráč. Nyní chce odvetu se mnou. On chce pořád jen druhé šance. Radši ať porazí nějaké kvalitní jméno, než si mě bude brát zase do huby.“ – Ohradil se ostře Brit.