Joseph Parker: Tyson Fury je pravděpodobně nejlepším boxerem této doby!

Podle bývalého šampiona WBO a aktuální světové dvanáctky těžké váhy Josepha Parkera (27-2-0, 21 KO) je nejlepším boxerem této éry držitel pásu WBC Tyson „The Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO).

Osmadvacetiletého novozélandského válečníka Josepha Parkera pojí s jednatřicetiletým britským šampionem WBC Tysonem Furym velké přátelství. Oba navzájem navštívili svoje kempy a když je možnost, tak společně i trénují. Rodák z Aucklandu ke svému příteli z Manchesteru chová velkou úctu a dokonce jej považuje za nejlepší těžkou váhu této doby. „Podle mě Fury zvítězil v prvním souboji s Wilderem, byť to byla oficiálně remíza. V druhém souboji pak přišel s naprosto nečekaným plánem. Wildera zatlačil do obrany a naprosto jej zničil, ostatně tak, jak sám před duelem říkal.“ – Okomentoval uznale vítězství hvězdného „Gypsy Kinga“.

„Myslím si, že třetí souboj dopadne úplně stejně. Tyson Fury je pravděpodobně nejlepší těžkou váhou této doby. Dokázal sesadit z trůnu Klitschka a po následných problémech se vrátil zpět, aby zničil i Wildera a opět se stal mistrem světa. To je úctyhodné.“ – Pokračoval v pochlebování Parker, který se však také touží dostat zpět k titulu mistra světa, jenž mu v roce 2018 sebral další hvězdný Brit a aktuální král těžké váhy Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO). „Nasbíral jsem nějaká vítězství od porážek s Joshuou a Whytem. Je vždycky dobré vrátit se na vítěznou vlnu, ale mým cílem je světový pás. Chci svoji titulovou šanci hned, jak to půjde. Nebojím se to říct na plnou pusu. Chci ty nejlepší borce z těžké váhy, abych se opět dostal k titulu.“ – Prohlásil Novozélanďan.