Joseph Parker touží po britském soupeři. Dočkáme se souboje s Chisorou, či odvety s Whytem?

Bývalý světový šampion WBO a aktuální dvanáctka těžké váhy Joseph Parker (27-2-0, 21 KO) by se rád utkal s prozatímním šampionem WBC Dillianem „The Body Snatcher“ Whytem (27-1-0, 18 KO), nebo Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO).

Bývalý světový šampion WBO Joseph Parker nemá vůbec dobré zkušenosti s britskými chasníky. V březnu roku 2018 jej poprvé v profesionální kariéře zdolal aktuální šampion WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) a o čtyři měsíce později jej dokázal na body přetlačit i aktuální prozatímní šampion WBC Dillian Whyte. Jediným britským skalpem na rekordu osmadvacetiletého Novozélanďana tak zůstává Hughie Fury, jenž s ním padl v titulové bitvě v září roku 2017, ovšem velice těsně 2x 118-110 a 114-114. Parker by však tuto nepříznivou sérii rád zvrátil a rozhodně má zájem o odvetu s Whytem, či o souboj se světovou devítkou Dereckem Chisorou.

„V tuto chvíli se zastavila jednání ohledně mého souboje s Juniorem Fa. Nevím přesně jak to bylo, ale můj tým mi řekl, že si řekli o velkou spoustu peněz. Nijak mi to nevadí, protože je tady nepřeberné množství zajímavých duelů, které mě lákají. Stále bych chtěl odvetu s Dillianem Whytem a zajímá mě i bitva s Dereckem Chisorou. Bohužel v případě Derecka nám to několikrát nevyšlo, ale nebyla to moje a ani jeho chyba, takže doufám, že se pořád můžeme domluvit.“ – Prozradil rodák z Aucklandu. Jenže jak Chisora, tak Whyte mají již naplánované souboje. Dvaatřicetiletý Brit se chystá čelit Alexanderu Povetkinovi a jeho o čtyři roky starší krajan má před sebou výzvu jménem Oleksandr Usyk.

Eddie Hearn však Parkera uklidňuje, že pro něj sežene kvalitního soupeře. „Určitě bych tě rád viděl v souboji s Dereckem Chisorou, ale to se teď nemůže stát, protože má naplánovaný boj s Usykem. Každopádně tě chci protlačit k titulové šanci. Líbil by se mi tvůj střet s Luisem Ortizem, či Dillianem Whytem. Napadá mě i tvoje odveta s Andym Ruizem, se kterým jsi vyhrál na body. Máme k dispozici i Filipa Hrgoviče, Michaela Huntera, nebo Alexandera Povetkina.“ – Sdělil svému chráněnci skrze instagramový rozhovor britský promotér.