Joseph Parker: Rád bych se utkal s Dereckem Chisorou, nebo Dillianem Whytem!

Bývalý šampion WBO a aktuální světová třináctka těžké váhy Joseph Parker (27-2-0, 21 KO) má za sebou další úspěšně zvládnutý duel a do konce roku by se rád střetl s někým z absolutní špičky nejtěžší váhové kategorie.

Stále teprve osmadvacetiletý Joseph Parker se po osmi měsících opět vrátil do ringu a o uplynulém víkendu si v texaském Friscu hravě poradil s o jedenáct let starším veteránem Shawndellem Terellem Wintersem. Američana poslal na podlahu ringu již ve třetím dějství a duel nakonec ukončil v kole číslo pět. Každopádně by se bývalý držitel pásu WBO měl již dívat po kvalitnější soupeřích, protože ruku na srdce, ale za poslední rok a dva měsíce odboxoval jen tři duely a jeho soupeři byly více, než podprůměrní. Alexander Flores, Alex Leapai a Shawndell Terell Winters rozhodně nepatří ani do širší špičky těžké váhy.

To si naštěstí uvědomuje i sám Parker, který by v tomto roce chtěl zvládnout ještě tři duely. „Chci se nyní odpočinout a zbytek nechám na Eddiem Hearnovi a mém týmu. Chci zůstat aktivní. Mám v plánu ještě dva zahřívací duely a koncem roku bych chtěl nějaký brutální zápas. Rád bych se potkal s Dereckem Chisorou, nebo s Dillianem Whytem. Určitě bych chtěl souboj s někým z TOP 5, nebo z TOP 10 těžké váhy.“ – Hlásí rodák z Aucklandu. S jednatřicetiletým rodákem z Jamajky se již potkal v roce 2018 a padl s ním po dvanáctikolové bitvě na body v poměru 113-112, 115-110 a 114-111. Naopak s pětatřicetiletým rodákem ze Zimbabwe se na společném měření sil domlouval již několikrát, ale pokaždé z toho sešlo. Uvidíme tedy, co nám v roce 2020 přinese jeden z nejmladších členů špičky královské kategorie.