Joseph Parker: Rád bych přivítal Oleksandra Usyka v těžké váze!

Nedávno se bývalý světový šampion organizace WBO v těžké váze, Joseph Parker (25-2-0, 19 KO), připojil k britské stáji Matchroom Boxing a již nyní začal vyhlížet zajímavé souboje se stájovými kolegy, například s Oleksandrem Usykem (16-0-0, 12 KO).

Dvě prohry s borci, kteří hájí barvy britské stáje Matchroom Boxing (Anthony Joshua – Dillian Whyte), donutily novozélandského válečníka, Josepha Parkera, aby s touto promotérskou skupinou uzavřel také dohodu. Tu podepsal těsně před pádem krále těžké váhy s Andym Ruizem. Sedmadvacetiletého rodáka z Nového Zélandu přesvědčily i první jednání s Eddiem Hearnem a tak již byla ruka skoro v rukávu. „Matchroom Boxing je velká stáj, jenž čítá mnoho bojovníků těžké váhy a nejde jen tak o nějaké bojovníky, ale světovou špičku. Právě proto jsem se rozhodl s touto stájí spojit své síly.“ – Zhodnotila svůj přestup aktuální světová desítka.

Mladý Novozélanďan se také rozpovídal o svém přípravném kempu a zmínil i velkou návštěvu v podobě britského obra, Tysona Furyho. „Naposledy jsem viděl Tysona v Manchesteru a byl opravdu velký a tlustý, ale nyní mě navštívil v tréninkovém kempu a musím říct, že je ve skvělé formě. Je pro mě obrovskou motivací trénovat s tak kvalitním bojovníkem. Můj osobní názor je ten, že Fury je nejlepší těžká váha na světě. Opustil ring, aby se následně vrátil a rozdal si to s takovým borcem, jakým je Deontay Wilder. Ukázal fantastické dovednosti a nyní se bude jen zlepšovat.“ – Rozpovídal se na téma svého kamaráda.

Následně se Parker zaměřil i na bývalého ukrajinského absolutního šampiona křížové váhy, Oleksandra Usyka, který se také chystá na svůj debut v těžké váze pod křídly Matchroom Boxing. „Moc rád bych Usyka přivítal v těžké váze. Je to opravdu skvělý bojovník. To, co zvládl v křížové váze bylo naprosto ohromující. Hrozně rád bych se poměřil s nejlepším bojovníkem na světě, kterým on bez pochyby je.“ – Nastínil své plány první šampion těžké váhy, jenž pocházel z Nového Zélandu.