Joseph Parker: Pokud se moje odveta s Joshuou někdy uskuteční, tak budu bojovat mnohem agresivněji!

Bývalý šampion WBO těžké váhy Joseph Parker (27-2-0, 21 KO) se rozpovídal o své první profesionální porážce s aktuálním šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym „AJ“ Joshou (23-1-0, 21 KO) a také načal případnou odvetu.

Osmadvacetiletý novozélandský válečník Joseph Parker okusil první profesionální porážku koncem března roku 2018, kdy na body nestačil na britského šampiona Anthonyho Joshuu a musel mu tak odevzdat svůj pás WBO. Rodák z Aucklandu si uvědomuje chyby, které v tomto boji udělal a slibuje, že pokud by došlo na odvetu, tak by bojoval mnohem agresivněji. „Boxoval mnohem lépe, než jsem si myslel, že boxovat bude. Mým plánem bylo jej strhnout do bitky, ale bohužel to vůbec nefungovalo. Ten den byl on tím lepším bojovníkem. Lidé říkají, že Anthony není dobrým boxerem, ale věřte, že je. Je to velice dobrý boxer a bojovník. Respektujte ho.“ – Rozpovídal se Parker, jenž však touží po odvetě.

„Kdyby přišla příležitost na odvetu, tak ji okamžitě beru. Je tolik věcí, které bych do druhého duelu změnil. Daleko víc bych si do tohoto souboje věřil, protože už vím, jak bojuje. Snažil bych se dávat více úderů, byl bych agresivnější a šel bych tvrdě po něm.“ – Pokračoval ve vyprávění aktuálně dvanáctý muž světového žebříčku, který svůj první titul mistra světa získal velice těsně na body v souboji s Andym Ruizem. Možná právě proto si také věří do odvety s Joshuou, protože třicetiletý Brit s mexickým „Destroyerem“ první střet prohrál před limitem. Následně však dokázal svoje zaváhání napravit a v prosincové odvetě Ruize vybodovat. „Ukázalo se, že je to skvělý sportovec, skvělý bojovník, skvělý šampion. Udělal to, co udělat musel. Boxoval, hýbal se, nenechal se chytit a zaslouženě vyhrál.“ – Uznal kvality šampiona Parker.