Joseph Parker je připravený bojovat s Usykem o uvolněný titul WBO!

Bývalý světový šampion a aktuální třináctka těžké váhy Joseph Parker (26-2-0, 20 KO) je připravený chytit šanci za pačesy a případně se utkat o uvolněný titul s Oleksandrem Usykem (17-0-0, 13 KO).

Aktuální král těžké váhy a šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO Anthony „AJ“ Joshua (23-1-0, 21 KO) pravděpodobně uvolní titul WBO, o který měl původně bojovat povinný vyzývatel Oleksandr Usyk s Dereckem „WAR“ Chisorou (32-9-0, 23 KO), respektive tak si to plánoval šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn. Jenže plány nakonec budou jiné, protože WBO v případě uvolnění pásu chce titulový souboj dát dvěma nejvýše postaveným boxerům. Jedničkou je právě zmíněný hvězdný Ukrajinec a dvojkou je osmadvacetiletý novozélandský válečník Joseph Parker, který je samozřejmě připravený šanci využít.

„Chtěl bych samozřejmě této příležitosti využít. Usyk je špičkový boxer se skvělou technikou a fantastickým pohybem po ringu. Moc rád bych jej otestoval v boji o titul. Avšak musí se stát hodně věcí, aby tato příležitost přišla. Pokud by však přišla, tak bych ten souboj vzal bez jakéhokoliv váhání. Jenže Joshua napřed ten pás musí uvolnit, takže musím být trpělivý a čekat na to, co se stane.“ – Prohlásil Parker. Ten podle posledních informací se má vrátit do ringu 29.2.2020 na galavečeru v Texasu, ale i toto se může změnit, pokud se rozhodne počkat na titulovou šanci.