Joseph Parker by se rád stal dalším soupeřem Tysona Furyho!

Bývalý mistr světa WBO v těžké váze, Joseph Parker (25-2-0, 19 KO), vyjádřil velký zájem o to, potkat se v jednom ringu s lineárním šampionem Tysonem „Gypsy Kingem“ Furym (27-0-1, 19 KO).

20.4.2019 a londýnská O2 Aréna měli slibovat velkou podívanou těžké váhy. Hned osm chasníků z těžké váhy si to mělo rozdat ve čtyřech duelech. Nyní jeden souboj definitivně odpadl. Novozélandský válečník Joseph Parker se nestřetne s britských chuligánem Dereckem Chisorou a na vině jsou, dle promotéra Higginse, zbytečně se táhnoucí debaty o kontraktech. „ Snažili jsme se tento souboj domluvit dlouhé měsíce a stále nemáme smlouvu. Pouze jsem slyšeli hodně krásný slov, ale smlouva nikde. Jsem si jistý, že chtěli zdržovat schválně, aby měli časovou výhodu. Bohužel tedy musíme tento souboj zrušit.“ – řekl promotér ex-mistra světa WBO.

Parker ovšem okamžitě projevil velký zájem střetnou se s britským obrem Tysonem Furym, který se s největší pravděpodobností nepředstaví v odvetě s Deontayem Wilderem. Rodák z Wilmslow totiž v tomto měsíci podepsal několika-zápasový kontrakt s promotérskou stájí Top Rank Boba Aruma a tím pádem zkomplikoval případná jednání obou stran. Ne snad z důvodů neshody promotérů, ale spíše neshody televizních stanic. „Bronzového Bombarďáka“ totiž zastupuje televizní stanice Showtime, kdežto Brita nyní zastupuje stanice ESPN. Navíc sám Bob Arum má pro svého svěřence nyní jinou cestu, jenž sice obsahuje odvetu s Wilderem, ale až v podzimním termínu. Ovšem i tak si Novozélanďan bude muset stoupnout do fronty. V souvislosti se zápasem Tysona Furyho se již objevili jména Oscara Rivase a Manuela Charra.