Joseph Diaz porazil Tevina Farmera a je novým šampionem IBF super pérové váhy!

Sedmadvacetiletý Američan Joseph „Jo Jo“ Diaz (31-1-0, 15 KO) dokázal ve dvanácti kolech zdolat na body krajana Tevina „American Idol“ Farmera (30-5-1, 6 KO) a stal se novým šampionem IBF super pérové váhy.

Devětadvacetiletý Tevin Farmer měl za sebou fantastické roky 2018 a 2019, kdy jednoznačně dominoval v titulových soubojích. Čtyři obhajoby pásu IBF super pérové váhy budiž toho důkazem. Jenže o dva roky mladší krajan Joseph Diaz už byl nad jeho síly, byť Farmer bojoval od druhého dějství se zlomenou rukou. „Dal mi pekelný souboj. V prvním kole jsem si něco udělal se svoji pravou rukou, kterou jsem pak nemohl používat. Uděláme tento souboj znovu. Máme ve smlouvě doložku o odvetě a já doufám, že se ji dočkáme na přelomu dubna a května.“ – Prozradil sesazený šampion, jenž prohrál duel jednoznačně na body v poměru 112-116 a 2x 113-115.

Nový šampion ovšem také bojoval s handicapem. Od druhého kola, kdy se oba borci srazili hlavami, měl nad svým levým okem šeredný cut. Přesto Farmera neustále tlačil před sebou a rval se o titul jako pitbull. „Byl jsem disciplinovaný a odhodlaný. To mi přineslo sladké vítězství. Ta tržná rána nemohla změnit výsledek duelu. Věděl jsem, že je to špatné, ale znám své možnosti a za nic na světě jsem nechtěl měnit svůj plán boje. Farmer je fantastický bojovník. Respektuji ho a těším se na náš druhý střet.“ – Prozradil s úsměvem na tváři nový šampion, než zamířil na šití.