Jorge Masvidal: Myslím to smrtelně vážně, když vám říkám, že chci souboj s Canelem!

Jorge Masvidal si v rámci proběhnuvšího turnaje UFC připsal cenné vítězství nad Natem Diazem a ukořistil pás BMF. Nyní však zatoužil po boxerském souboji s mexickou hvězdou Saulem „Canelo“ Alvarezem (53-1-2, 36 KO).

Jak Saul Alvarez, tak Jorge Masvidal si o víkendu připsali hodně důležitá vítězství. Prvně jmenovaný se zapsal do historie skalpem šampiona WBO polotěžké váhy Sergeye Kovaleva, který z něj udělal šampiona čtvrté váhové kategorie. Druhý jmenovaný zářil v oktagonu UFC, kdy ve třech kolech zdemoloval Nathana Diaze a hlasitě si řekl o titulovou šanci. Nyní čtyřiatřicetiletý bojovník MMA zatoužil po boxerském duelu a s kým jiným by se měl utkat, než s nejbohatším mužem tohoto sportu, kterým bez pochyby je devětadvacetiletá mexická hvězda. Můžeme se tak těšit na střet dvou světů bojových sportů po vzoru souboje Floyda Mayweathera s Conorem McGregorem?

Masvidal to očividně myslí vážně a souboj podle pravidel profesionálního boxu opravdu chce. „Chci bojovat s Canelo Alvarezem a myslím to smrtelně vážně. Dejte mi chvilku na malou změnu a já přenesu svůj talent do ringu. Mám pocit, že mohu opravdu šokovat svět. Je Canelo lepší boxer než já? Samozřejmě, že je. Trefil minimálně o deset tisíc úderů víc než já, protože je to věc, kterou dělá od rána, až do večera.“ – Rozpovídal se Masvidal, jenž přesto věří, že by dokázal Alvareze zaskočit.

„Mohu přinést prvky, na které nejsou boxeři zvyklí a přesto jsou legální. Mohu tímto rozhodit Canela? Sakra jasně, že můžu. Jsem přirozeně větší chlap. Mám ránu, jako když narazí kamion. Když budu mít na sobě boxerské rukavice, tak budu dávat ještě silnější údery, protože se nebudu bát, že si zlomím ruku. Mám pocit, že bych mohl být legitimní hrozbou.“ – Dokončil své povídání americký gangster. Otázkou však je, jestli o tento souboj bude mít zájem Alvarez a potažmo DAZN, která platí astronomické částky za jeho souboje.