Johnathon Banks vyloučil návrat Wladimira Klitschka do ringu!

Bývalý trenér ukrajinské legendy, Johnathon Banks, vyloučil možný návrat Wladimira Klitschka (64-5-0, 53 KO) do ringu. Podle amerického trenéra jde jen o hru na city ze strany dlouholetého šampiona.

Wladimir Klitschko stál naposledy v ringu v roce 2017, kdy před limitem podlehl aktuálnímu králi těžké váhy, Anthonymu Joshuovi. Následně se bývalý šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO rozhodl ukončit kariéru. Začátkem tohoto roku se však rozjela vlna spekulací, která si vesele pohrává s myšlenkou návratu dlouholetého vládce těžké váhy. Jeho bývalý trenér, Johnathon Banks je však razantně proti, ve výsledku právě proto nakonec podepsal smlouvu s Gennady Golovkinem. „Wladimit hraje jen na city široké veřejnosti.“ – Prohlásil Američan.

„Wladimir nikdy neplánoval odchod do důchodu. Prostě se tak rozhodl a skončil. Nikdy tolik nepřemýšlel nad tím, co bude. Prostě, buď to šlo a nebo to nešlo. Podle našich posledních rozhovorů jsem přesvědčen, že se vrátit nechystá. Kdybych věděl, že se Wladimir vrací, tak bych týmu Golovkina řekl, ať počkají, ale to se neděje. Proto jsem tuto nabídku přijal. Byl pro mě šok, když Gennady ukončil spolupráci s Abelem Sanchezem. Abela si nesmírně vážím, je to skvělý trenér, ale pro mě bude velkou ctí trénovat tak skvělého boxera, jakým Golovkin je.“ – Dokončil své povídání Banks.