Johnathon Banks se rozpovídal o souboji Wladimira Klitschka s Anthonym Joshuou!

Trenér bývalého vládce těžké váhy Wladimira „Dr. Steelhammer“ Klitschka (64-5-0, 53 KO), Johnathon Banks, se rozpovídal o epické bitvě proti mladému britskému šampionovi Anthonymu „AJ“ Joshuovi (23-1-0, 21 KO).

Tři roky uplynuly od fantastické bitvy mezi legendárním Ukrajincem Wladimirem Klitschkem a nastupující britskou hvězdou Anthonym Joshuou. Strhující souboj, který zvedal fanoušky ze sedadel, nakonec ovládl v té době sedmadvacetiletý rodák z Watfordu. O čtrnáct let starší Klitschko však byl velice blízko vítězství. Zejména v šestém kole, kdy poslal Joshuu k zemi a britský válečník následně vypadal, že již nemá dost energie na to, aby pokračoval v souboji. O tom se rozpovídal i trenér ukrajinského obra Johnathon Banks. „Po tom šestém kole jsem Wladimirovi řekl: „Wladimire, musíš toho chlapa ukončit. Už žádný boxování! Pusť se do něho. Je pořád otřesený. Musíš ho dokončit!“ – Věřím, že se mnou souhlasil, ale podle mě neviděl tu situaci tak, jak jsem ji viděl já. Byl přesvědčený, že Joshua čeká na šanci z kontru a proto byl nadále příliš opatrný.“ – Začal své povídání muž, jenž momentálně stojí za kariérou Gennady Golovkina.

Jenže Vitali Klitschko svému mladšímu bratrovi poradil v rodném jazyce opak. „Když Wladimir poslal Joshuu k zemi, tak jsem mu dal špatnou radu. Myslel jsem si, že Anthony už se nedokáže vzpamatovat. Byl hotový. Měl na sobě až příliš svalové hmoty a velice těžce dýchal. Předpokládal jsem, že nebude schopen absolvovat další kola. Řekl jsem tedy Wladimirovi ať nespěchá. Vážně jsem si myslel, že po sedmém, nebo osmé kole Joshua úplně odpadne. Byla to moje chyba.“ – Sypal si popel na hlavu starší z bratrské dvojice.

Banks však ukrajinštině nerozuměl a to, co poradil Vitali Wladimirovi mu došlo až po nějaké době. „Nerozuměl jsem Vitalimu, když na Wladimira mluvil v jejich rodném jazyce. Došlo mi to až v průběhu kola. Okamžitě jsem vyskočil a začal jsem křičet, aby ho ukončil. Ochranka mě musela krotit, abych se posadil. A já stále křičel: „Dokonči ho! Dokonči ho!“ – Moc dobře jsem si uvědomoval, že Vitali má silnější hlas a překřičí mě. Dělal jsem, co jsem mohl.“ – Pokračoval ve vyprávění sympatický Američan.

„Víte, mám také bratry a jsme si velice blízcí. Také bych se snažil chránit svého mladšího sourozence, takže chápu to, co udělal Vitali, ale upřímně to byla jeho chyba. Jeho emoce vyhráli nad byznysem. Mnoho otců, kteří trénují své syny, dělají to samé. Buď souboj zastaví příliš brzy, nebo naopak příliš pozdě. Moje práce je stejná, jako jejich. Také chráním svého bojovníka, ale nezatahuji do toho tolik emoce.“ – Zlobil se nástupce slavného Emanuela Stewarda. Přesto však byl na výkon svého svěřence pyšný. „Byl jsem uchvácený tím, jak Wladimir bojoval. Mnoho lidí jej kritizovalo, že nemá srdce, ale on je tímto soubojem umlčel.“ – Dokončil své povídání Banks. Byť Wladimir Klitschko odešel do důchodu po dvou porážkách v řadě, přesto odcházel, jako opravdový hrdina a velký šampion.