Johnathon Banks je novým trenérem Gennady Golovkina!

Po propuštění Abela Sancheze se dlouho spekulovalo, kdo bude novým trenérem kazašského knockoutéra, Gennady „GGG“ Golovkina (38-1-1, 34 KO). Nyní už je oficiálně jasné, že to bude Johnathon Banks.

Koncem dubna rezonovala profesionálním boxem zpráva, že dlouholetý král střední váhy, Gennady Golovkin, propustil ze svých služeb trenéra Abela Sancheze. Důvod byl celkem snadný. Peníze. Podle sedmatřicetiletého rodáka z Karagandy to ovšem nebyl hlavní důvod. „Udělal jsem velice důležité rozhodnutí. Hodně jsem toho již vybudoval, ale přesto se chci dále zlepšovat. Už nebudu trénovat s Abelem Sanchezem. Nebylo to snadné rozhodnutí. Abel je skvělý a loajální trenér, ale chci se posunout dál.“ – Dal svoje vyjádření k situaci bývalý šampion. Nyní je již oficiálně jasné, že do další bitvy, se Stevem Rollsem, jej povede bývalý borec těžké váhy, Johnathon Banks.

Šestatřicetiletý Američan je asi nejznámější od spolupráce s ukrajinským vládcem těžké váhy, Wladimirem Klitschkem, kterého vedl po smrti Emmanuela Stewarda. Mimo tuto spolupráci vedl ještě jinou těžkou váhu, Dilliana Whyta. Nyní se bude snažit dostat Golovkina opět na vrchol a ke světovým titulům. „Momentálně pracujeme na aktivitě v ringu. To je hlavním cílem našich tréninků, zvýšit úderovou aktivitu. Jeho soupeři by se měli mít na pozoru, protože už to nebudou jednotlivé údery, ale kumulace několika tvrdých úderů. Zkrátka musí být více aktivní. Oba souboje s Canelem byly vynikající a naprosto vyrovnané. Abych pravdu řekl, nechtěl bych být bodovým rozhodčím ani v jednom souboji. Opravdu velice těžké na bodování.“ – Prohlásil aktuální trenér kazašské mlátičky, Johnathon Banks.