Johnathon Banks: Golovkin bude v souboji se Szeremetou rychlejší a aktivnější!

Trenér aktuálního šampiona IBF a IBO střední váhy Gennady „GGG“ Golovkina (40-1-1, 35 KO), Johnathon Banks, prozradil, že jeho svěřenec změní taktiku do souboje s Kamilem Szeremetou (21-0-0, 5 KO).

Osmatřicetiletý kazašský knockoutér absolvoval od posledního souboje s mexickou hvězdou Saulem „Canelo“ Alvarezem (53-1-2, 36 KO) dva duely. S kanadským válečníkem Stevem Rollsem (20-1-0, 11 KO) šlo o jasnou záležitost, kterou Golovkin ukončil ve čtvrtém kole knockoutem. Ovšem následná bitva se čtyřiatřicetiletým Sergiyem „The Technician“ Derevyanchenkem (13-2-0, 10 KO) už tak snadná nebyla. Rodák z Karagandy sice dokázal zvítězit těsně na body v poměru 2x 115-112 a 114-113, ale podle mnohých odborníků mělo jít o remízu. Někteří dokonce tvrdí, že měl vyhrát Ukrajinec. Jistých komplikací si všiml i zkušený americký trenér Johnathon Banks, který se svým svěřencem nyní pracuje na změně stylu.

„Víte, rád mluvím se svými boxery o taktice. Jsem typ trenéra, který se svým svěřencem analyzuje poslední souboje. Sledujeme každé drobnosti, detaily a postupně se dostáváme ke správné taktice na příští duel. V profesionálním boxu nemůžete inkasovat zbytečně mnoho úderů, což se Gennadymu stalo v souboji se Sergiyem Derevyanchenkem. Byla to hodně náročná bitva. Musíme se z toho poučit a boxovat odlišně. Je potřeba pár drobných změn. Proti Kamilu Szeremetovi uvidíte rychlejšího a aktivnějšího Golovkina. Usilovně na tom pracujeme každý den.“ – Prozradil Američan. Zatím není úplně jasné, kdy se aktuálně druhý muž světového žebříčku střetne s polským bojovníkem, ale pravděpodobně by se tak mohlo stát na konci léta. V prosinci by pak mohlo dojít na vysněnou trilogii mezi Golovkinem a Alvarezem.