Johann Duhaupas ukončil profesionální kariéru!

Johann DuhaupasFrancouzský veterán a bývalý Evropský a Mezinárodní šampión těžké váhy Johann Duhaupas v sobotu nestačil v Hamburku na Kazacha Zhana Kossobutskiye a ukončil profesionální kariéru!

V sobotu se o Mezinárodní titul organizace WBC v německém Hamburku utkali neporažený třiatřicetiletá kazašský bijec Zhan Kossobutskiy (18-0-0, 17 KO) a jednačtyřicetiletý francouzský veterán „Reptile“ Johann Duhaupas (39-7-0, 26 KO). Duel měl jednoznačný průběh a Duhaupas dokázal skvělému Kazachovi vzdorovat pouhých 5 kol.

Poté francouzský boxer přes sociální sítě oznámil ukončení kariéry. „Je čas přátelé. Všechna dobrodružství jednou končí a díky boxu jsem zažil mnoho neobyčejných věcí, setkání, cestování a plno skvělých šampiónů. ve své kariéře jsem udělal jak dobré, tak méně dobré volby, ale udělal vše, abych na tyto volby mohl být hrdý. Teď musím také myslet na sebe, na mé zdraví a na další projekty, které chystám. Nicméně aktivní boxerská část je u konce. Děkuji všem, který mě podporovali během mé dlouhé kariéry, mějte se hezky“. Napsal francouzský boxer na sociální sítě.

Johann Duhaupas

Johann „Reptile“ Duhaupas“ odstartoval profesionální kariéru už v roce 2004, kdy na domácí půdě knockoutoval ve třetím kole krajana Stephana Pouladeho. O první profesionální titul boxoval o čtyři roky později, kdy měl na svém kontě už sedmnáct výher v řadě.  Na galavečeru Curychu vyzval o Evropský titul EBU Francesca Pianetu. Zápas mu však nevyšel podle představ a prohrál na body.

Tento pás nakonec získal v roce 2013, když ve čtvrtém kole knockoutoval finského boxera Jarno Rosberga. V roce 2015 boxoval o Interkontinentální titul IBF s Erkanem Teperem, ale byla z toho druhá porážka kariéry. V tom samém roce dokonce boxoval o světový titul organizace WBC, když vyzval tehdejšího neporaženého šampióna Deontaye Wildera. Duahupas vzdoroval Wilderovi dlouhých jedenáct kol než jej šampión ukončil.

Johann Duhaupas

O rok později získal stříbrný světový titul WBC, když v ostře sledovaném duelu dokázal v šestém kole sestřelit finskou hvězdu Roberta Heleniuse. V prosinci 2016 narychlo nahradil soupeře Alexandera Povetkina, ale bez přípravy byl bez šancí a Povetkin jej knockoutoval v šestém kole.

Ještě na konci roku 2017 dokázal vybojovat Mezinárodní titul WBA, když v osmém kole ukončil krajana Newfela Ouatahu. Poté už šli výkony pomalu dolu a prohrál s dopingovým hříšníkem Jarrellem Millerem, Tony Yokou a nyní také Zhanem Kossobutskiyem.

Johann Duhaupas