Joe Joyce: Zápasem s Duboisem nic nezískám, spíš ztratím!

Stříbrný olympijský medailista z Ria a aktuální světová šestnáctka těžké váhy, Joe „Juggernaut“ Joyce (8-0-0, 8 KO), není moc nadšený z myšlenky, že by se měl utkat s krajanem Danielem „Dynamitem“ Duboisem (10-0-0, 9 KO).

Oba patří pod stejného promotéra Franka Warrena a oba schválila BBBofC k zápasu o britský titul, přesto Joe Joyce není případným střetem příliš nadšený. Podle slov třiatřicetiletého chasníka nemá v souboji s Duboisem moc co získat. „Je stále velmi mladý, ale hlavně není ještě mentálně připravený. Je to zřejmě hodně zajímavý souboj pro fanoušky, ale já v tomto zápase nemám co získat. On by získal daleko více než já. Když by mě knockoutoval, tak by se stal povinným vyzývatelem regulérního šampiona WBA (tím je Manuel Charr) a také povinným vyzývatelem evropského šampiona (tím je Agit Kabayel). Pokud bych jej knockoutoval já, tak jsem pořád porazil jen dítě.“ – Začal své povídání rodák z Londýna.

„Ten zápas je pro mě spíše rizikem, než přínosem. Chci se posouvat dál ve své kariéře. Třeba zápas s Joshou je podle mě padesát na padesát, ať už se to uskuteční dříve, nebo později, mám v sebe velkou důvěru z našich sparingů, které jsme měli v reprezentaci. Spárovali jsme spolu stovky kol, možná i víc. Od té doby jsem se naučil mnohem více věcí a věřím, že by to byl skvělý boj. Znám jeho silné a slabé stránky. Vím, jak ho můžu porazit. Už od amatérů mezi námi panuje soutěživost. On se kvalifikoval všude dříve než já, dokonce i mezi profesionály odešel dříve.“ – Nastínil svoje tužby Joyce.