Joe Joyce byl oficiálně jmenován povinným vyzývatelem o pás EBU!

Aktuální světová devatenáctka a britská čtyřka těžké váhy, Joe „Juggernaut“ Joyce (8-0-0, 8 KO) se stal povinným vyzývatelem pro šampiona EBU, kterým je světová čtrnáctka a německá dvojka, Agit Kabayel (19-0-0, 13 KO).

Německý bijec s tureckými kořeny má v držení titul EBU už od roku 2017, kdy si na body poradil s belgickým bijcem Hervem Hubeauxem. Následně přišlo obrovské překvapení. Kabayel zvládl vybodovat i Derecka Chisoru a posunul se do první dvacítky těžké váhy. Následovaly dvě úspěšné obhajoby s Rovcaninem a letos s Andriyem Ruděnkem.

To Joyce teprve v roce 2017 rozjížděl svoji profesionální kariéru, ale za necelé dva roky už stihl osm duelů a všechny dokázal ukončit před limitem. Poslední jeho obětí byl bývalý šampion WBC, Bermane „B.WARE“ Stiverne, který dostával bití celých šest kol. Dokonce ve třetím kole se poroučel na podlahu ringu. Třiatřicetiletý Brit je aktuálně v přípravném kempu, kde ladí formu. Jeho dalším soupeřem by se mohl stát totiž Adam Kownacki a to již 18.5. v New Yorku.

Pokud se však Joyce s Kowanckim nedomluví, mohlo by dojít právě na evropskou bitvu s Kabayelem. Sama organizace neurčila přesně datum, do kterého se oba borci musí domluvit. Vše je tak případně otevřeno.